JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2. Mistrz Polski urwał się ze stryczka ZDJĘCIA

Hokeiści GKS Katowice po raz drugi wygrali w Jastrzębiu w play off z JKH Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Michał Chwieduk/PZHL
W szóstym meczu ćwierćfinałowym Polskiej Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie przegrał z GKS Katowice 1:2. Spotkanie na Jastorze rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Mistrz Polski urwał się ze stryczka wyrównując stan rywalizacji w play off na 3:3. Spotkanie decydujące o tym, która ze śląskich drużyn awansuje do półfinału PHL odbędzie się we wtorek 7 marca w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia z meczu JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2. Mistrz Polski urwał się ze stryczka

Hokeiści GKS Katowice po raz drugi wygrali w play off wyjazdowe spotkanie z JKH GKS Jastrzębie i wyrównali stan rywalizacji na 3:3. Śląski ćwierćfinał Polskiej Hokej Ligi jest bardzo zacięty i jego zwycięzcę wyłoni dopiero ostatni siódmy mecz, który 7 marca odbędzie się w Satelicie.

Podopieczni trenera Jacka Płachty pojechali w niedzielę do Jastrzębia z nożem na gardle, bo kolejna porażka eliminowała ich z walki o medale. Gospodarze po wygranej w piątek w Katowicach chcieli postawić kropkę nad "i" w tej rywalizacji, a kibice szczelnie wypełnili Jastor.

Ponad tysiąc widzów zasiadających na trybunach obejrzało zacięty pojedynek, w którym obie drużyny nastawiły się na uważną grę w defensywie. W efekcie widzowie zobaczyli w całym spotkaniu tylko trzy bramki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS KATOWICE

Goście objęli prowadzenie w 28 minucie, gdy na listę strzelców wpisał się 19-letni skrzydłowy czwartego ataku Piotr Ciepielewski. Młody napastnik wykazał się sporym sprytem pod bramką Bence Balizsa i pokonał Węgra.

Jastrzębianie starali się odrobić straty, lecz cały czas bali się odsłonić. Wspierani dopingiem kibiców zawodnicy Roberta Kalabera wyrównali na nieco ponad 7 minut przed końcową syreną. Dominik Jarosz obsłużył podaniem Raivo Freidenfeldsa, a Łotysz w drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców.

Zwycięzcę wyłoniła więc dopiero dogrywka rozgrywana w trzyosobowych składach. W niej po 11 minutach walki zwycięskiego gola strzelił kapitan GieKSy Grzegorz Pasiut.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 po dogrywce (0:0, 0:1, 1:0, d. 0:1)
0:1 Piotr Ciepielewski (28), 1:1 Raivo Freidenfelds (53), 1:2 Grzegorz Pasiut (71)

Kary Jastrzębie - 4 minut, Katowice - 6 minut

Widzów 1.100

W play off jest remis 3:3 (gra się do czterech zwycięstw). Kolejny mecz we wtorek 7 marca o godz. 18.30 w Katowicach.

Jastrzębie Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Mikyska - Sevcenko, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Horzelski, Kameneu, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs.

Katowice Murray - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Magee - Kolusz, Musioł, Simek, Monto, Krężołek - Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson - Lebek, Hitosato, Smal i Ciepielewski.