JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:6 ZDJĘCIA Superpuchar dla mistrza Polski

W meczu o Superpuchar GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie
W meczu o Superpuchar GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie fot. Michal Chwieduk/PZHL
W meczu o Superpuchar JKH GKS Jastrzębie przegrał z GKS Tychy 1:6. Spotkanie zdobywcy Pucharu Polski z mistrzem kraju oficjalnie otworzyło nowy sezon hokejowy w Polsce. Tyszanie po raz trzeci w historii zdobyli Superpuchar i zrównali się w liczbie zwycięstw z liderującą dotąd Comarch Cracovią. Zobaczcie zdjęcia z pojedynku JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy.

W spotkaniu na Jastorze pierwszy gola strzelił JKH GKS Jastrzębie. W 10 min. po dobrze rozegranym zamku z bliska krążek do siatki wepchnął Fin Jesse Rothla. Jak się okazało dla gospodarzy meczu o Superpuchar były to miłe złego początki. Tyszanie szybko wyrównali. 40 sek. później Bartosz Ciura wykorzystał dokładne podanie padającego już na taflę Gleba Klimienko, a potem na prowadzenie gości wyprowadził ich nowy nabytek Christian Mroczkowski strzałem z bulika zaskakując Ondreja Raszkę.

Pierwsza tercja była wyrównana z lekką dominacją JKH. W drugiej odsłonie wyższość mistrza Polski nad jastrzębską młodzieżą nie podlegała już żadnej dyskusji. Dość powiedzieć, że Tychy wygrały tę tercję 3:0. Strzelecką kanonadę po przerwie otworzył Michael Cichy w swoim stylu pakując krążek do siatki tuż przy słupku.

Później Kamil Wróbel sfaulował Adama Bagińskiego i z karą meczu został odesłany do szatni. Uraz Bagińskiego wyglądał poważnie i doświadczony napastnik zjechał z lodu z pomocą masażysty. Po kilku minutach wrócił jednak na taflę i sam wymierzył gospodarzom sprawiedliwość z bliska wpychając gumę do bramki. Piąty gola dla tyszan padł w ogromnym zamieszaniu podbramkowym, a ostatnim, który dotknął krążka był Aleksiej Jefimienko.

Zobaczcie koniecznie

Jak najbardziej zasłużoną wygraną GKS Tychy w ostatniej tercji przypieczętował Alexander Szczechura wykorzystując świetne podanie Klimienki. Swój udział w tym sukcesie gości miał także bramkarz John Murray, który obronił 25 strzałów jastrzębian.

Tyszanie mający za sobą już cztery mecze w hokejowej Lidze Mistrzów pokazali, że na początku sezonu są w wyższej dyspozycji niż rywale. Obrońcy tytułu latem mądrze uzupełnili kadrę i są głównym faworytem do złota w rozpoczynających się w niedzielę rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi.

Zobaczcie zdjęcia w meczu o Superpuchar JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy

JKH GKS Jastrzebie - GKS Tychy 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
1:0 Jesse Rohtla (9), 1:1 Bartosz Ciura (10), 1:2 Christian Mroczkowski (14), 1:3 Michael Cichy (21), 1:4 Adam Bagiński (28), 1:5 Aleksiej Jefimienko (36), 1:6 Alexander Szczechura (46)

Kary Jastrzębie -29 minut w tym kara meczu (20+5 dla Kamila Wróbla), Tychy - 22 minuty w tym 10 min Aleksiej Jefimienko.