JKH GKS Jastrzębie - HK Nitra 2:2 ZDJĘCIA, WYNIK Puchar Wyszehradzki dla jastrzębian

JKH GKS Jastrzębie zdobył Puchar Wyszehradzki
JKH GKS Jastrzębie zdobył Puchar Wyszehradzki fot. Michał Chwieduk/polskihokej.eu
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zdobyli Puchar Wyszehradzki. W drugim meczu finałowym jastrzębianie zremisowali z HK Nitra 2:2, ale wygrali pierwszy mecz na Słowacji 3:2, Jastrzębianie są pierwszą polską drużyną, która wygrała międzynarodowe rozgrywki klubów z Czech, Słowacji, Węgier i naszego kraju. W nagrodę podopieczni trenera Roberta Kalabera dostali okazały puchar i 20 tys. euro.

JKH GKS Jastrzębie - HK Nitra wynik

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po zdobyciu Pucharu Polski sięgnęli po kolejne trofeum. Podopieczni trenera Roberta Kalabera wywalczyli Puchar Wyszehradzki. Jastrzębianie nie doznali w tych rozgrywkach ani jednej porażki, a w finale uporali się z wicemistrzem Słowacji i pierwszym triumfatorem tych rozgrywek HK Nitrą.

Hokeiści JKH przystępowali do rewanżowego meczu finałowego z zaliczką jednej bramki z Nitry. Wcześniej pokonali wicemistrza Słowacji w fazie grupowej 5:3 i wydawało się, że mają sposób na tę drużynę. Słowacy nie zamierzali jednak rezygnować. Na tafli Jastoru rozgorzała prawdziwa walka, a hokeiści często przekraczali przepisy, Po bójce pod koniec I tercji na ławkę kar powędrowało w sumie aż sześciu zawodników - po trzech z obu stron).

Zobaczcie zdjęcia z meczu JKH GKS Jastrzębie - HK Nitra

Nitra za wszelką cenę chciała odrobić straty i na początku II tercji objęła prowadzenie po strzale Adriana Slobody. Gdy dziesięć minut później goście wykorzystali okres gry w przewadze i zdobyli drugiego gola to oni byli bliżej triumfu w Pucharze Wyszehradzkim.

Jastrzębianie niesieni dopingiem publiczności grali jednak bardzo ambitnie. Na sekundę przed końcem II tercji kontaktową bramkę zdobył doświadczony Maciej Urbanowicz wykorzystując podwójną przewagę JKH. Kale Kerbashian dostał jednak karę 2+2, więc gospodarze dalej grali pięciu na trzech i po 57 sekundach III tercji doprowadzili do remisu za sprawą Martina Kasperlika.

Słowacy w końcówce starali się zdobyć trzeciego gola i doprowadzić do dogrywki. Trener Nitry najpierw wziął czas, a później na 1.38 min przed końcową syreną wycofał bramkarza, Goście grali sześciu na pięciu, a w ostatniej minucie sześciu na czterech, bo na ławkę kar odesłany został łotewski obrońca JKH Maris Jass. Jastrzębianie przetrzymali jednak ten szturm, a po końcowej syrenie mogli cieszyć się z pierwszego w historii zwycięstwa polskiego klubu w Pucharze Wyszehradzkim. Wcześniej bowiem te rozgrywki wygrywali wyłącznie Słowacy: HK Nitra w 2018 r. i HC Nove Zamky w 2019 r.

JKH GKS Jastrzębie - HK Nitra 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)
0:1 Adrian Sloboda (23), 0:2 Samuel Bucek (32), 1:2 Maciej Urbanowicz (40), 2:2 Martin kasperlik (41)