Joga twarzy jest od pewnego czasu bardzo modna. Bo jaka jest alternatywa? Dobre kremy, chirurgia plastyczna? Bezinwazyjna i naturalna metoda na zachowanie młodszego wyglądu polega jednak na ćwiczeniu mięśni twarzy.

Sekwencja ćwiczeń jest naprawdę skuteczna - o ile wykonuje się regularnie i dokładnie. To zajmuje kilka minut dziennie. Tyle wygospodarować może każdy! Ćwiczenia można zresztą wykonywać prawie wszędzie - na przykład w samochodzie unieruchomionym w korku.

Joga twarzy to nie tylko relaks. Może zmniejszyć głębokość i długość zmarszczek, ale nawet poprawić owal twarzy. Bo ćwiczenia działają jak lifting.

Zresztą skoro po siłowni poprawia się napięcie mięśni grzbietu, brzucha, rąk, ud itd., to przecież w skórze twarzy jest ponad 50 mięśni. Też je można ćwiczyć. Zobaczcie na filmie.

Jakie ćwiczenia wykonuje się w ramach jogi twarzy? Internet pełen jest filmików i porad. My proponujemy pięć. Są proste i przyjemne. Warto wykonać po co najmniej 10 powtórzeń w każdej serii. Efekty będą widoczne po kilku dniach, a po kilku tygodniach zauważy je każdy.

Spróbujcie!

Ćwiczenie 1
Poprawia owal twarzy. Polega na masowaniu obrysu twarzy od brody po końce żuchwy.

Ćwiczenie 2
Wpływa na redukcję zmarszczek wokół ust.

Ćwiczenie 3
Wzmacnia mięśnie okrężne.

Ćwiczenie 4
Wzmacnia mięśnie wokół oczu i niweluje tzw. kurze łapki.

Ćwiczenie 5
Wygładza pionową zmarszczkę między brwiami.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień