MKTG SR - pasek na kartach artykułów

JSW Koks ma nowe władze. Przedsiębiorstwem pokieruje Joanna Schmid, dotychczasowa p.o. prezesa. Powołano też trzech nowych członków zarządu

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
JSW Koks ma w posiadaniu trzy koksownie, w tym Koksownię Przyjaźń.
JSW Koks ma w posiadaniu trzy koksownie, w tym Koksownię Przyjaźń. Karina Trojok
Szefująca do tej pory JSW Koks jako pełniąca obowiązki prezesa, Joanna Schmid została powołana przez Radę Nadzorczą przedsiębiorstwa na stanowisko jego prezesa na stałe. Obowiązki szefowej spółki w pełni sprawuje od 13 czerwca. Wraz z nią zarząd JSW Koks tworzą jeszcze trzy inne osoby, będące jego członkami.

JSW Koks ma nowy zarząd. Pokieruje nim Joanna Schmid, dotychczasowa p.o. prezesa

Zajmująca się produkcją koksu w ramach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wchodząca w skład jej grupy kapitałowej - spółka JSW Koks ma nowe kierownictwo. Został wyłoniony jej nowy zarząd. Informację o nowym szefostwie przedsiębiorstwo podało, wystosowując oficjalny komunikat w tej sprawie.

- Rada Nadzorcza po przeprowadzeniu postępowania konkursowego powołała zarząd IV kadencji Spółki JSW KOKS S.A. - brzmi treść komunikatu wystosowanego przez spółkę.

Jak przekazują w JSW Koks, Rada Nadzorcza spółki-córki JSW zdecydowała się powołać na stanowisko prezesa zarządu, Joannę Schmid. Zajmowała ona to stanowisko już w ostatnim czasie. Była wówczas jednak pełniącą obowiązki prezesa.

- Joanna Schmid posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznym wiodącymi przedsiębiorstwami, w których pełniła funkcje w organach zarządczych oraz nadzoru (w tym spółek notowanych na GPW), w sektorze energetycznym, wydobywczym, ciepłowniczym, finansowym, rynku kapitałowego oraz generalnego wykonawstwa - informują na temat doświadczenia nowej szefowej w JSW Koks, dodając, że pracowała ona w spółce Tauron Polska Energia, gdzie zajmowała stanowisko wiceprezesa.

Oprócz Joanny Schmid, zarząd JSW Koks tworzą trzy inne osoby

Już oficjalnie jako prezes, zarządzanie JSW Koks Joanna Schmid formalnie rozpoczęła 13 czerwca. Tego samego dnia pracę jako członkowie zarządu JSW Koks rozpoczęły także dwie inne osoby powołane do jego składu. Są nimi Jarosław Rutkowski, którego wybrano na członka zarządu ds. inwestycji i rozwoju spółki oraz Tomasz Grzyb, który został członkiem zarządu ds. produkcji i techniki.

Przed powołaniem Tomasza Grzyba do zarządu, Rada Nadzorcza JSW Koks odwołała Mariusza Soszyńskiego, który dotychczas odpowiedzialny był za produkcję i technikę w JSW Koks.

Jednocześnie, w porównaniu do poprzedniego zarządu, nowy zostanie powiększony. Pojawi się w nim stanowisko członka zarządu ds. ekonomicznych. Wiadomo już, że tę funkcję będzie pełnił Ireneusz Borzęcki. Obejmie ją 1 lipca.

JSW Koks jest w trudnej sytuacji finansowej. Niedawno był też spór z załogą

Niewykluczone, że rozszerzenie zarządu o stanowisko członka ds. ekonomicznych to sposób na poradzenie sobie z trudną sytuacją finansową panującą w JSW Koks. Problemów w przedsiębiorstwie nie władze spółki nie ukrywają. Wskazywały na nie chociażby podczas ostatniego sporu z pracownikami należących do JSW Koks, koksowni.

- Zarząd JSW KOKS oczekuje od strony społecznej współpracy przy budowie wartości firmy, a nie eskalacji sporu, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji w jakiej jest obecnie spółka - apelowała wówczas do związków zawodowych i załogi, Joanna Schmid, która wtedy była jeszcze p.o. prezesa.

Apel szefowej JSW Koks był pokłosiem planów strajku, który zamierzali przeprowadzić związkowcy NSZZ "Solidarność". Był on podyktowany - jak przekonywały władze związków zawodowych - brakiem dialogu pomiędzy spółką a pracownikami. Chodziło też o wypłaty - a raczej ich brak - dodatku z okazji Dnia Koksownika oraz tzw. "dodatku gorącego" dla osób pracujących w najcięższych warunkach.

Ostatecznie stronom udało się porozumieć. Związki zawodowe wskazywały jednak, że oczekują rozmów na temat płac w spółce. Zapowiadały, że będą chciały podjąć ten temat już po wyborze nowego zarządu spółki.

- Polityka płacowa jest nadal otwarta. Mamy sytuację jaką mamy, ale na pewno będziemy rozmawiać - zaznaczał niedawno Piotr Górecki, szef "Solidarności" w JSW Koks.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni