Dzisiaj, 10 stycznia, około godz. 11. przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął się protest górników i organizacji związkowych.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA
Zobacz galerię

To sprzeciw wobec trzeciej próby odwołania prezesa JSW Daniela Ozona. Jak mówili wczoraj, 9 stycznia, przedstawiciele związkowców, powodem ma być niezgoda prezesa na rozwiązania forsowane przez Radę Nadzorczą JSW.

CZYTAJCIE TEŻ:
Protest górników JSW. Co stało się w Jastrzębiu-Zdroju? [PODSUMOWANIE]

AKTUALIZACJA GODZ. 14:50

AKTUALIZACJA GODZ. 13:38

Związkowcy weszli do siedziby JSW.

Górnicy wzywają Radę Nadzorczą JSW do rezygnacji

- Prezes Ozon stał się niewygodny, ponieważ nie zgadza się na finansowanie inwestycji, które nie przysporzą JSW niczego dobrego. My się z nim zgadzamy. Nie może być tak, że prezes ulega czyimś naciskom, że godzi się na coś, co stoi w sprzeczności z interesem spółki. Stoimy za nim murem - deklarowali wczoraj związkowcy.

Dziś hasła o wsparciu dla prezesa powtarza ponad setka osób, która zebrała się do tej pory przed siedzibą JSW. Z przewidywań związkowców wynika, że ludzi będzie z czasem jeszcze przybywać.

Przypomnijmy, że jeśli do działań, które wskazują związkowcy dojdzie, będzie to już trzecia próba odwołania prezesa Ozona. Próbowano to zrobić we wrześniu i październiku 2018 roku, ale odwoływano wówczas obrady. Według nieoficjalnych informacji, chodziło o to, że prezes Ozon nie chciał ulec naciskom ze strony Rady Nadzorczej spółki, a konkretnie nie chciał m.in. zgodzić się na przyjęcie rzekomej propozycji odkupienia od państwowych firm pakietu akcji Polimeksu-Mostostalu. Teraz Ozon ma opierać się odgórnej - rządowej decyzji o finansowaniu Elektrowni Ostrołęka.

Po raz ostatni do protestów pod JSW doszło w 2015 roku, gdy spółka borykała się z ogromnymi problemami finansowymi. Teraz to jednak inna sytuacja, inny protest. - No chyba strzelać do nas nie będą. Choć to, co ma się stać, jest dla nas jak strzał w plecy - mówił wczoraj Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim

Dni wolne w 2019 roku