MKTG SR - pasek na kartach artykułów

JSW: Związkowcy szykują protest przeciwko próbie odwołania prezesa JSW Daniela Ozona

Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa
Związkowcy szykują protest przeciwko próbie odwołania prezesa JSW
Związkowcy szykują protest przeciwko próbie odwołania prezesa JSW Bartosz Wojsa
Stoimy murem za prezesem Danielem Ozonem i nie pozwolimy, by został odwołany - mówią związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy ogłosili, że w czwartek, 10 stycznia, zamierzają protestować przed siedzibą spółki przeciwko próbie odwołania prezesa Ozona. Zdaniem związkowców, ma on zostać odwołany, ponieważ nie ulega naciskom rady nadzorczej JSW.

Dzisiaj, 9 stycznia, w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Katowicach odbyła się konferencja prasowa organizacji związkowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Pojawili się przedstawiciele NSZZ Solidarność, Związku Zawodowego Górników w Polsce i Związku Zawodowego Kadra, którzy sprzeciwiają się planowanym zmianom personalnym w zarządzie spółki i sposobowi, w jaki reprezentanci nadzoru właścicielskiego sprawują kontrolę nad firmą.

- W nepotyzmie Prawo i Sprawiedliwość zaczyna nie tylko doganiać poprzednią władzę, ale już nawet ją prześcigać - zaczął Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności. - W czwartek, 10 stycznia, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ma odbyć się spotkanie, na którym jednym z punktów są zmiany kadrowe: konkretnie odwołanie prezesa Daniela Ozona. To kolejna taka próba podjęta przez RN, na którą się nie zgadzamy - mówił Kolorz.

Spotkanie Rady Nadzorczej ma odbyć się 10 stycznia o godz. 12. w siedzibie JSW w Jastrzębiu-Zdroju. Jeśli do działań, które wskazują związkowcy dojdzie, będzie to już trzecia próba odwołania prezesa Ozona. Próbowano to zrobić we wrześniu i październiku 2018 roku, ale odwoływano wówczas obrady. Według nieoficjalnych informacji, chodziło o to, że prezes Ozon nie chciał ulec naciskom ze strony Rady Nadzorczej spółki, a konkretnie nie chciał m.in. zgodzić się na przyjęcie rzekomej propozycji odkupienia od państwowych firm pakietu akcji Polimeksu-Mostostalu. Teraz Ozon ma opierać się finansowaniu Elektrowni Ostrołęka, co nie podoba się właścicielowi.

- Prezes Ozon stał się niewygodny, ponieważ nie zgadza się na finansowanie inwestycji, które nie przysporzą JSW niczego dobrego. My się z nim zgadzamy. Nie może być tak, że prezes ulega czyimś naciskom, że godzi się na coś, co stoi w sprzeczności z interesem spółki. Stoimy za nim murem - deklarowali dzisiaj związkowcy.

Czytaj więcej:
Prezes JSW zostanie odwołany? Jest spięcie z ministerstwem i politykami

Przedstawiciele związkowców wystosowali już pismo do premiera RP Mateusza Morawieckiego z prośbą o interwencję w sprawie i ratowanie prezesa, póki nie jest za późno. Oni sami zaś ogłosili dziś rozpoczęcie akcji protestacyjnej. - Będzie wywieszenie flag, banerów, masówki informacyjne. A jutro zobaczycie, na pewno nie będzie tak spokojnie jak dziś - mówił Dominik Kolorz. - W czwartek, 10 stycznia, około godz. 12., czyli tak, jak zaplanowano posiedzenie Rady Nadzorczej, rozpoczniemy protest przed siedzibą JSW - dodał później Sławomir Kozłowski.

Dni wolne w 2019 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo