Jubileusz 60-lecia IV LO w Gliwicach ZDJĘCIA

  Jubileusz 60-lecia IV LO w Gliwicach ZDJĘCIA

  MAG

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  IV Liceum Ogólnokształcące im. Orląt Lwowskich obchodziło dzisiaj, 4 grudnia, jubileusz 60-lecia
  1/21
  przejdź do galerii

  IV Liceum Ogólnokształcące im. Orląt Lwowskich obchodziło dzisiaj, 4 grudnia, jubileusz 60-lecia ©Magdalena Grabowska

  IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich obchodziło dzisiaj jubileusz 60-lecia, który odbył się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.
  IV Liceum Ogólnokształcące im. Orląt Lwowskich obchodziło dzisiaj, 4 grudnia, jubileusz 60-lecia. To była okazja do wspomnień, refleksji i wzruszeń w towarzystwie nauczycieli i absolwentów.

  - Nasza szkoła nauczona doświadczeniem minionych sześciu dekad, zawsze na pierwszym miejscu będzie stawiać ucznia i nauczyciele zawsze będą świadomi odpowiedzialności, która na nich spoczywa, odpowiedzialności za młodych ludzi, za ich teraźniejszość i przyszłość, bo szkoła była i będzie kwestią zaufania.- mówiła podczas uroczystości Wanda Chmielarz, dyrektor Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gliwicach.

  Na dzisiejszej uroczystości był także prezydent Gliwic - Zygmunt Frankiewicz, który też jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich.

  - Zacząłem naukę w czwartym liceum trzynaście lat później, w siedemdziesiątym roku, wtedy klimat był już trochę inny, chociaż to kolejna tragiczna data w historii Polski, ale pamiętam ten okres jako wyjątkowo twórczy i przyjemny, może nawet lepszy niż to co się uważa za najlepszy okres młodego człowieka, czyli okres studiów. Dla mnie było to właśnie liceum. Wspaniale wspominam zarówno nauczycieli jak i koleżanki i kolegów z tego okresu. To było dobre przygotowanie do dalszej nauki i do życia - wspominał Zygmunt Frankiewicz.

  Zobacz galerię

  - Jak się patrzy na te wasze orlęta gliwickie to serce rośnie. Życzę wszystkim orlętom, żeby tak jak wasz patron, te wszystkie młode osoby, które zginęły za swoje miasto, żebyście byli dumni i zawsze potrafili bronić murów swojej małej ojczyzny. Absolwenci tej szkoły z dumą mogą mówić o wykształceniu zdobytym w murach tej uczelni. To nie tylko informacja o uzyskaniu wykształcenia, ale i gwarancja jego jakości, szansa na życiowy sukces, dobrą pracę - mówiła Janina Półtorak z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Tak wygląda Maluch dla Toma Hanksa. Jest cudny i biały ZDJĘCIA  MAYDAY Katowice Spodek 2017 ZDJĘCIA + WIDEO  Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  TU BYŁAM odc. 47 - Kasia Kapusta tym razem organizuje koncert zespołu LemON


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał