MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jubileuszowa Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. Samorząd gospodarczy świętuje 30-lecie

Robert Lewandowski
Wideo
od 7 lat
Od 30 lat, Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach zrzesza i wspomaga środowisko przedsiębiorców działających na terenie powiatu tarnogórskiego. Jubileusz 30-lecia organizacji, który w sobotę 31 sierpnia, odbył się w Pałacu w Rybnej, był okazją do podsumowań i wymiany doświadczeń między lokalnymi ludźmi biznesu. - Chcemy, by młodzi ludzie utożsamiali się z tym, że prowadzenie własnej działalności, tworzenie biznesu, jest to pewien system budowania swojej przyszłości - mówił Marek Hernas, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach.

Jubileuszowa Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach

Wielu przedsiębiorców, ludzi biznesu i tych, którzy potrafią łączyć działalność biznesową z odpowiedzialnością społeczną, wzięło udział w gali 30-lecia Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. W wydarzeniu, które w sobotę 31 sierpnia, odbyło się w otoczeniu Pałacu w Rybnej, wzięli udział między innymi wiceminister Marek Gzik, burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech czy prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach Marek Hernas. Jak podkreślał prezes organizacji zrzeszającej już ponad stu przedsiębiorców, Izba wciąż jest aktywna i w dalszym ciągu wspiera nowe inicjatywy.

- 30 lat funkcjonowania w przestrzeni społecznej Izby Przemysłowo-Handlowej, jest to oczywiście dla nas bardzo duże wydarzenie, ponieważ po tym czasie Izba wciąż jest aktywna i poszerzana o nowe grono członków. Dzisiaj jest to już ponad sto firm z terenu powiatu tarnogórskiego. Firmy te zatrudniają prawie 3 tys. osób. Jesteśmy jedyną organizacją, zrzeszającą przedsiębiorców na terenie powiatu, wykonując swoistą misję reprezentacji środowiska biznesowego, jego integracji i budowania relacji pomiędzy przedsiębiorcami. Jestem z tego bardzo dumny, że akurat na moją kadencję przypadło to 30-lecie, bo mogę przypieczętować też swoimi działaniami wszystkie sukcesy, które Izba odnosiła i myślę, że w kolejnych latach będzie rozwijała się dalej - mówił Marek Hernas, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach.

Jak podkreślał prezes tarnogórskiej Izby, najbliższe lata działalności organizacji będą związane z koniecznością znalezienia metody komunikacji z przedsiębiorcami, którzy dopiero zaczynają swoją działalność i niewiele wiedzą o samorządzie gospodarczym.

- W ten sposób będziemy chcieli pokazać siłę, która tkwi w jedności, możliwości realizowania wspólnych celów, budowania relacji. To także kształtowanie określonych postaw wśród młodego pokolenia, czyli edukacja, pokazywanie tych wartości i siły biznesu, bo to właśnie przedsiębiorcy są kołem napędowym gospodarki. Chcemy, by młodzi ludzie utożsamiali się z tym, że prowadzenie własnej działalności, tworzenie biznesu, jest to pewien system budowania swojej przyszłości - wskazywał Marek Hernas.

W imieniu Wojciecha Saługi, marszałka województwa śląskiego, głos zabrała radna Lucyna Ekkert.

- Cieszę się, że coraz większą uwagę poświęca się promowaniu i nagradzaniu przedsiębiorców w Polsce. Jest to ważny krok w rozwoju lokalnych biznesów. Wręczenie statuetek ma na celu nie tylko uhonorowanie firm, które wniosły znaczący wkład w rozwój naszego regionu, ale także ma motywować innych do podobnych działań - mówiła w imieniu marszałka Lucyna Ekkert, radna województwa śląskiego.

Częścią wydarzenia było wręczenie nagród i wyróżnień. Złotą odznakę - zasłużony dla województwa śląskiego, otrzymał Andrzej Pilot. Srebrna odznaka powędrowała do Klaudiusza Kamińskiego. Dalej przyznano Złotą Grację Biznesu, którą wręczył wójt gminy Świerklaniec Grzegorz Zadęcki. Statuetkę otrzymała firma Kumibex Sp. z o.o., która specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu systemów termicznej, akustycznej oraz hydroizolacji.

Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech wręczył z kolei nagrodę Śrybny Gwarek, która przyznawana jest dla najlepszej firmy gminy Tarnowskie Góry. Statuetkę otrzymała firma Roch Sp. z o.o., która istnieje na polskim rynku od ponad 30 lat, świadcząc usługi w zakresie hydrauliki siłowej. Druga ze statuetek powędrowała do Warsztatu Rymarskiego Andrzej Mańka, który istnieje od ponad 110 lat.

W dalszej części wręczono statuetki Kruszec Biznesu, które przyznawane są dla najlepszych firm z regionu. Firmą roku zostały ProfilNET Sp. z o.o. sp.k. oraz Marbach Polska Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór. Nagrodę w kategorii "firma rodzinna" otrzymało przedsiębiorstwo Eko-Tech Sp. z o.o. Sp. k. z Kalet, które jest wiodącą firmą technologiczną specjalizującą się w opracowywaniu rozwiązań samoprzylepnych. W kategorii "usługa roku", nagrodę otrzymało Centrum Edukacyjne Future z Tarnowskich Gór.

Z okazji 30-lecia Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach wręczono również okolicznościowe medale. Nagrody trafiły do Mariusza Długajczyka, Tomasza Wojtczaka, Piotra Lubosa, Arkadiusza Czecha, Ireneusza Popioła, Bogusława Bielówki, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Huty Cynku z Miasteczka Śląskiego. Jubileuszowy list gratulacyjny otrzymała z kolei firma Bp Service Center s.j., która obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności.

Częścią wydarzenia była również licytacja na rzecz Krzysztofa Zawiślaka, który walczy ze złośliwym nowotworem mózgu.

Współpraca i wymiana doświadczeń ludzi biznesu i przedsiębiorców

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach skupia obecnie ponad sto przedsiębiorstw z obszaru Górnego Śląska. To organizacja samorządu gospodarczego, powołana przez przedsiębiorców z myślą o przedsiębiorcach, mająca na celu wspieranie współpracy między firmami, wymianę doświadczeń oraz tworzenie sprzyjających warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

Izba Przemysłowo-Handlowa została utworzona z myślą o wsparciu i reprezentacji środowiska przedsiębiorców. Jej członkowie dążą do zintegrowania przedsiębiorców oraz promowania etycznych standardów w działalności gospodarczej. Główne cele jej działalności obejmują wspieranie i promowanie przedsiębiorczości oraz reprezentowanie interesów jej członków i ich ochronę. Izba dąży do współpracy z władzami i samorządami w celu tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju biznesu, a także opiniuje projekty przepisów gospodarczych na poziomie regionalnym i krajowym. Działa na rzecz integrowania przedsiębiorców, rozwijania wzajemnej współpracy oraz ułatwiania polubownego rozwiązywania sporów.

Ponadto, Izba wspiera inicjatywy regionalne i rozwój gospodarczy, promuje przedsiębiorców zrzeszonych w jej strukturach oraz organizuje kursy, konferencje i szkolenia, które służą wymianie wiedzy i doświadczeń. Ważnym aspektem jej działalności jest także propagowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni