Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jubileuszowy, 20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” zaczyna się 23 listopada 2020 w sieci

Anna Ładuniuk
Statuetkę Laur Konrada dostanie reżyser z co najmniej 3 głosami 5-osobowego jury
Statuetkę Laur Konrada dostanie reżyser z co najmniej 3 głosami 5-osobowego jury Materiały prasowe
Dzisiaj widzowie mogą obejrzeć pierwszy konkursowy spektakl tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”. To jego 20., jubileuszowa edycja. I pierwsza (a mamy nadzieję, że ostatnia), która odbywa się nie na żywo w teatrze, ale wirtualnie. Wszystkie spektakle zostały zarejestrowane i można je oglądać codziennie do 28.11 w internecie. Ale też dzięki temu w „Interpretacjach” mogą wziąć udział teatromani nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski. Dostęp jest bezpłatny. Dziś o godzinie 20 widzowie zobaczą spektakl konkursowy Cezarego Tomaszewskiego „Gracjan Pan” z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Wcześniej w ciągu dnia można zobaczyć także biorące udział w konkursie słuchowisko radiowe "Gniew" (o godz. 15) oraz "Kasie" – spektakl Teatru Telewizji (o godz. 17).

Tegoroczny Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” odbywa się wirtualnie. Przejście w sferę on line nie oznacza zmiany formuły festiwalu.

Pięciu reżyserów walczy o Laur Konrada

Tak samo jak podczas poprzednich 19 edycji pięć najciekawszych spektakli młodych reżyserów, wystawionych na deskach teatralnych w Polsce w ostatnim sezonie walczy o Laur Konrada (nagroda na cześć Konrada Swinarskiego) i Nagrodę Publiczności.

Wybrali je spośród kilkudziesięciu zgłoszonych Ingmar Villqist - dyrektor artystyczny festiwalu, Wojciech Majcherek i Roman Pawłowski.

W tym roku o tę najważniejszą nagrodę powalczą: Małgorzata Warsicka ze spektaklem „Mistrz i Małgorzata” z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Katarzyna Szyngiera ze spektaklem „Lwów nie oddamy”, zrealizowanym w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Cezary Tomaszewski ze spektaklem „Gracjan Pan” z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, Piotr Łukaszczyk ze spektaklem „Jutro przypłynie królowa” z Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Jędrzej Piaskowski ze spektaklem „Jezus” z Nowego Teatru w Warszawie. Przedstawienia zostaną wyemitowane na stronie festiwalu tylko raz, o wyznaczonych godzinach - tak jak widz ogląda je w teatrze. Początek o godz. 20. Po prezentacji spektakli , tak samo jak podczas poprzednich edycji, widzowie mogą uczestniczyć w spotkaniach z zespołem i reżyserami.

O nagrody walczą nie tylko spektakle wystawiane na scenach teatralnych, ale także słuchowiska radiowe oraz spektakle telewizyjne.

Galę przyznania nagród będzie można śledzić w internecie w ostatnim dniu festiwalu, 28 listopada o godz. 18.
Dodatkowo festiwalowi towarzyszyć będą spektakle mistrzowskie, dokumenty oraz krótkie fabuły, a także warsztaty, panele dyskusyjne i rozmowy z twórcami.

Wszystkie punkty programu będą emitowane na żywo (lub jako wcześniejsze, specjalne rejestracje) na stronie festiwal-interpretacje.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera