Kamil Fabisiak wygrał II Mistrzostwa Katowic w Tenisie na Wózkach

Redakcja
Kamil Fabisiak wygrał II Mistrzostwa Katowic w Tenisie na Wózkach. W finale, który odbył się na korcie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym pokonał w dwóch setach Albina Batyckiego (6:2, 6:4).
Kamil Fabisiak wygrał II Mistrzostwa Katowic w Tenisie na Wózkach o Puchar Prezydenta Miasta - oficjalną imprezę towarzyszącą turniejowi WTA Katowice Open.

W niedzielę ok. godz. 15 na korcie centralnym w Spodku odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom imprez towarzyszących turniejowi głównemu. Kamil Fabisiak odbierze nagrodę z rąk Marcina Krupy, prezydenta Katowic oraz Janusza Rokickiego, medalisty Igrzysk Paraolimpijskich, reprezentanta projektu TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków, współorganizatora turnieju na wózkach, który aż do meczu finałowego rozgrywał się na kortach Bażantowo Sport.

Kamil Fabisiak ma 30 lat i mieszka w Gostyninie (woj. mazowieckie). Jest aktualnie 23. zawodnikiem na świecie i 1. w Polsce. Z powodu choroby zmaga się z niepełnosprawnością od 15. roku życia. Na wózku porusza się wyłącznie podczas gry. Tenis daje mu możliwość podróżowania po świecie i poznawania ludzi. Jego największe sukcesy to: udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie (2012), Mistrzostwo Polski (2014), 7. miejsce na Mistrzostwach Świata w Turcji (2013) i 2. miejsce w Turnieju Izrael Open (2014).