Kamil Glik zdenerwował się na posła PiS Grzegorza Matusiaka...

  Kamil Glik zdenerwował się na posła PiS Grzegorza Matusiaka z Jastrzębia

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kamil Glik zdenerwował się na posła PiS
  Poseł PiS przypisuje sobie budowę boiska w Jastrzębiu? Jest reakcja Kamila Glika
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Facebook; Kamil Glik

  Panie Grzegorz Matusiak, sugeruję uprzejmie jak najszybsze usunięcie billboardu i nie przypisywanie sobie zasług pozyskania ode mnie środków finansowych - to stanowcza reakcja Kamila Glika na akcję posła Prawa i Sprawiedliwości, który na plakatach sugeruje załatwienie ponad 150 tys. zł dofinansowania od piłkarza na budowę boiska w Jastrzębiu-Zdroju. - Zaszło nieporozumienie - tłumaczy poseł Matusiak.
  Matusiak Grzegorz. Budowa boiska Kamila Glika w Jastrzębiu-Zdroju. Kwota: 155 tys. zł. Działać skutecznie! PiS - takie hasła widnieją na billboardzie, który zawisł w Jastrzębiu-Zdroju. Tuż obok nich wizerunek posła Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Matusiaka. Nie trzeba było długo czekać na reakcję mieszkańców.

  Zobaczcie zdjęcia:
  Zobacz galerię


  - To skandal, przypisywanie sobie czyichś zasług. Wstydu nie mają - grzmią jastrzębianie w mediach społecznościowych.

  O co chodzi?

  Kamil Glik w 2017 roku dorzucił 150 tys. zł do budowy boiska z prawdziwego zdarzenia na os. Przyjaźń w Jastrzębiu-Zdroju. W miejscu, w którym sam stawiał pierwsze sportowe kroki. Gdyby nie jego dofinansowanie, być może boisko nigdy by nie powstało. W uroczystym oddaniu obiektu do użytku uczestniczył sam piłkarz, który w towarzystwie swojej żony, córki oraz prezydent miasta Anny Hetman rozdawał autografy i witał się z fanami.

  Sugerowanie na billboardzie Matusiaka, że to dzięki niemu zbudowano boisko Kamila Glika, wywołało więc oburzenie. Informacja rozprzestrzeniła się tak szybko, że postanowił zareagować sam zainteresowany.

  Zobaczcie zdjęcia:
  Zobacz galerię


  - Panie Grzegorz Matusiak, sugeruję uprzejmie jak najszybsze usunięcie billboardu i nie przypisywanie sobie zasług pozyskania ode mnie środków finansowych - napisał na swoim Facebooku Kamil Glik. - Wspieram swoje miasto i ludzi tam żyjących, a nie jakąkolwiek partię czy polityka - podkreślił.  Próbowaliśmy się skontaktować z posłem Matusiakiem i zapytać go o intencje wydrukowania na billboardzie takich informacji. Niestety, nie odebrał telefonu. Odpisał za to Kamilowi na Facebooku.

  - Chciałbym osobiście przeprosić za treść, która została umieszczona na billboardzie. Zaszło nieporozumienie - pisze poseł Grzegorz Matusiak. - Prawdą jest, że Ministerstwo Sportu dofinansowało ten projekt w wysokości 155 tyś zł. Billboard promujący tę inwestycję zostanie przygotowany jeszcze raz. Zapewniam, że w żaden sposób nie chciałem Pana urazić czy wykorzystywać Pana wizerunku w złej wierze. Oczywiście bardzo się cieszę, że boisko dumnie nazwane jest Pana imieniem i nazwiskiem. Doceniam Pana zaangażowanie i inicjatywy na rzecz sportu. Mam wiele pomysłów na rozwój sportu w naszym mieście i być może będzie kiedyś okazja aby na ten temat porozmawiać. Ze sportowym pozdrowieniem Grzegorz Matusiak - podkreślił poseł.

  Przypomnijmy, że wybudowane w 2017 roku boisko na osiedlu Przyjaźń pochłonęło ponad 660 tys. złotych, w tym właśnie 150 tys. zł od Kamila Glika. Na otwarciu boiska pojawił się sam Glik, który ku uciesze swoich najmłodszych fanów rozegrał z nimi dwa mecze. - Chcemy być tacy jak on w przyszłości, być wielkimi piłkarzami - tłumaczyli wtedy najmłodsi chłopcy, mieszkańcy os. Przyjaźń w Jastrzębiu. O przywiązaniu do miasta mówił również Glik. - To moje rodzinne strony, nigdy o nich nie zapomnę - wyjaśniał obrońca.

  Mimo że na co dzień Glik mieszka w oddalonym od Jastrzębia o blisko 1500 kilometrów Monako, obrońca doskonale pamięta skąd się wywodzi, czego dowód daje wspierając rodzinne miasto, chociażby poprzez przekazanie pieniędzy na budowę boiska. Ponadto co roku dorzuca się też na przykład do Szlachetnej Paczki, odwiedza mieszkańców i bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Mówi się także, że po zakończeniu kariery, obrońca ponownie zamieszka w rodzinnym mieście.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?


  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (15)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Duża głowa, chociaż to tylko półgłówek...

  Kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Nie spodziewałem się, że z tego Glika aż taki prymitywny cymbał, To on powinien sprostować sytuację i przeprosić tego posła. Glikowi wydaje się, że boisko powstało wyłącznie za jego pieniądze....rozwiń całość

  Nie spodziewałem się, że z tego Glika aż taki prymitywny cymbał, To on powinien sprostować sytuację i przeprosić tego posła. Glikowi wydaje się, że boisko powstało wyłącznie za jego pieniądze. Może zasugerował się kwotą z billboardu i tym, że nazwano je „Boiskiem Kamila Glika"? Może Glik i autor artykułu powinni zorientować się, kto był inicjatorem tej inwestycji, kto wdrożył do realizacji, ile to kosztowało, kto pokrył koszty i w jakiej części oraz z czyjej inicjatywy boisko nazwano jego imieniem? Billboard przedstawia udział w tym wszystkim posła i jego środowiska - jego osobiste i polityczne prawo. Mógł tam umieścić też innych darczyńców, ale nie musiał. Niech sobie Glik zafunduje podobny, własny billboard, skoro tak bardzo zależy mu na jeszcze większym wyróżnieniu... On nie jest jedynym fundatorem, boisko nie jest jego (chociaż tak mu się chyba wydaje), a został on uhonorowany poprzez nazwanie obiektu jego imieniem, mimo że jeszcze jako junior uciekł z Jastrzębia Zdroju, by grać w Wodzisławiu Śląskim.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kibicu

  Herzliche Grüße aus Oberschlesien. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  powiedz mi tylo czy p(osioł) matusiak dołożył chodźby złotówkę z własnego portfela do tej sportowej inwestycji ta jak to zrobił Kamil.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Arytmetyka kopacza piłki

  tad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Glikowi się zdawało, że sprawił cud: kosztujące ponad 600 tys. zł boisko zbudowano tylko za jego 150 tys. Ładnie, że się dołożył, ale 155 tys. dorzuciło też Ministerstwo Sportu i o tym pisał...rozwiń całość

  Glikowi się zdawało, że sprawił cud: kosztujące ponad 600 tys. zł boisko zbudowano tylko za jego 150 tys. Ładnie, że się dołożył, ale 155 tys. dorzuciło też Ministerstwo Sportu i o tym pisał Matusiak. Wypadałoby przeprosić, Glik.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Seksualnie.eu

  Xe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Szukasz kobiety do niezobowiązującej znajomości. Odwiedź i sprawdź seksualnie.eu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co to musi byc za pis-

  Grüße aus Oberschlesien (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  da te p(osioł) matusiak!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PIS

  Robert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  Mają rozmach sk...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na boisku, to go nie widać

  kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Ale siać zamęt to potrafi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PISbanda

  nigdy PIS, nigdy nazizm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  nigdy nie doceni zwykłego człowieka nie wykorzystując go we własnym celu.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HA HA HA

  666 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Ale cię jad zżera. Aż miło PO-patrzeć jak się sam wykańczasz.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Idź na wybory

  Jaras-Łódź (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
  35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście...rozwiń całość

  Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
  35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście gramialnie opuszczający ten ziemski padół. Za kilka lat kościoły będą puste.
  Wyrosło pokolenie głupków nie znających wojny, podatnych na manipulacje populistów. Hanna Stadnik ps. "Hanka" brała udział w Powstaniu Warszawskim. Walczyła na Mokotowie jako łączniczka i sanitariuszka w Pułku "Baszta" Kompanii "O2" porucznika "Withala". Weteranka była pytana na antenie TVN24, wspomniała ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Rajmunda. Po wybuchu Powstania Warszawskiego dowodził 7. drużyną 2. plutonu kompanii K 1 Pułku "Baszta". Hanna Stadnik przypomniała sytuację, gdy Lech Kaczyński wygrał wybory w Warszawie, środowisko powstańcze gratulowało Rajmundowi.
  - Powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi" - powiedziała Hanna Stadnik. - Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi.
  Kazmierz Kutz
  Do tego dojść musiało. Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru.
  To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany".zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie podoba się? To wynocha !

  ktoś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  Folksdojczu i doopolizie niemiecki.
  Wiesz co to DEMOKRACJA ciemny byku?
  To ci wytłumaczę: Rządzi ten, kto WYGRYWA WYBORY, a nie ten kto chce być przy korycie żeby kraść. I nie próbuj nikogo...rozwiń całość

  Folksdojczu i doopolizie niemiecki.
  Wiesz co to DEMOKRACJA ciemny byku?
  To ci wytłumaczę: Rządzi ten, kto WYGRYWA WYBORY, a nie ten kto chce być przy korycie żeby kraść. I nie próbuj nikogo przekonywać, że PO to była partia samych cnót, że nie było afer, że nie obsadzali stanowisk w spółkach skarbu państwa kolesiami. Bo nikt przy zdrowych zmysłach w to ci nie uwierzy.
  Przypominam jeszcze raz tłumoku: Rządzi ten, kto WYGRYWA WYBORY, BO TAK POSTANOWIŁO SPOŁECZEŃSTWO. A od moherów to sobie wyzywaj swoją k...ę mać i całą zafajdaną swoją rodzinkę!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie podoba się? To wynocha !

  ktoś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  Folksdojczu i doopolizie niemiecki.
  Wiesz co to DEMOKRACJA ciemny byku?
  To ci wytłumaczę: Rządzi ten, kto WYGRYWA WYBORY, a nie ten kto chce być przy korycie żeby kraść. I nie próbuj nikogo...rozwiń całość

  Folksdojczu i doopolizie niemiecki.
  Wiesz co to DEMOKRACJA ciemny byku?
  To ci wytłumaczę: Rządzi ten, kto WYGRYWA WYBORY, a nie ten kto chce być przy korycie żeby kraść. I nie próbuj nikogo przekonywać, że PO to była partia samych cnót, że nie było afer, że nie obsadzali stanowisk w spółkach skarbu państwa kolesiami. Bo nikt przy zdrowych zmysłach w to ci nie uwierzy.
  Przypominam jeszcze raz tłumoku: Rządzi ten, kto WYGRYWA WYBORY, BO TAK POSTANOWIŁO SPOŁECZEŃSTWO. A od moherów to sobie wyzywaj swoją k...ę mać i całą zafajdaną swoją rodzinkę!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ńiech się nie denerwuje

  jan 43 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 19

  Niech sam zajmnie się soba bo gra jak zdechło kaczka


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Następny c..l sympatyk jedynie słusznej partii

  Hanys (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

  Glik pokazuje prawdziwą klasę na boisku i w życiu.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głupszego

  jan 43 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  Od ciebie nie widziałem pokazuje ale w reklamach

  Aktualności sportowe

  Tabela Ekstraklasy

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Awans do grupy mistrzowskiej
  Miejsce w grupie spadkowej
  1 Lechia Gdańsk Live 26 53 15 8 3 40-21
  2 Legia Warszawa Live 26 51 15 6 5 40-25
  3 Piast Gliwice Live 26 46 13 7 6 40-27
  4 Pogoń Szczecin Live 26 41 12 5 9 38-33
  5 Jagiellonia Białystok Live 26 40 11 7 8 41-37
  6 Lech Poznań Live 26 39 12 3 11 38-35
  7 Cracovia Live 26 39 11 6 9 31-29
  8 Korona Kielce Live 26 39 10 9 7 34-36
  9 Wisła Kraków Live 26 38 11 5 10 45-39
  10 Zagłębie Lubin Live 26 37 11 4 11 41-36
  11 Śląsk Wrocław Live 26 27 7 6 13 33-34
  12 Górnik Zabrze Live 26 27 6 9 11 33-45
  13 Miedź Legnica Live 26 27 7 6 13 27-48
  14 Arka Gdynia Live 26 26 6 8 12 35-38
  15 Wisła Płock Live 26 24 5 9 12 35-46
  16 Zagłębie Sosnowiec Live 26 18 4 6 16 33-55

  Tabela 1. ligi

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Awans do Ekstraklasy
  Spadek do 2. ligi
  Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem 3 pkt za zaległości finansowe
  1 Raków Częstochowa Live 24 57 17 6 1 41-10
  2 ŁKS Łódź Live 24 46 13 7 4 39-18
  3 Stal Mielec Live 24 41 11 8 5 33-16
  4 Sandecja Nowy Sącz Live 24 40 10 10 4 23-13
  5 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 24 35 10 5 9 36-29
  6 Puszcza Niepołomice Live 24 32 8 8 8 24-29
  7 Chojniczanka Chojnice Live 24 32 8 8 8 32-32
  8 GKS 1962 Jastrzębie Live 24 32 8 8 8 28-31
  9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 24 31 8 7 9 33-35
  10 GKS Tychy Live 24 30 7 9 8 32-30
  11 Odra Opole Live 24 30 8 6 10 35-38
  12 Chrobry Głogów Live 24 29 8 5 11 17-23
  13 Bytovia Bytów Live 24 28 5 13 6 34-31
  14 Warta Poznań Live 24 27 7 6 11 23-33
  15 Stomil Olsztyn Live 24 26 8 5 11 24-30
  16 Wigry Suwałki Live 24 25 6 7 11 27-39
  17 GKS Katowice Live 24 21 5 6 13 18-34
  18 Garbarnia Kraków Live 24 19 5 4 15 18-46