Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kampania Biała Wstążka: Happening w Częstochowie [ZDJĘCIA]

AKC
Dzieci i młodzież udała się w miasto z balonami opatrzonymi hasłem „Mój świat bez przemocy to...”
Dzieci i młodzież udała się w miasto z balonami opatrzonymi hasłem „Mój świat bez przemocy to...” Fot. Aneta Kaczmarek
Rola, znacznie i sposoby pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie to główne tematy konferencji „Nie krzycz – przytul”, która odbyła się dziś w Ratuszu Miejskim.

Konferencję, w ramach kampanii Białej Wstążki, zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie przy współpracy Urzędu Miasta Częstochowy, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespołu Interdyscyplinarnego. W spotkaniu, oprócz pracowników częstochowskiego MOPS-u, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, policji oraz organizacji działających w sektorze pomocy społecznej.

- Przemoc zawsze jest przestępstwem, które powinno zostać napiętnowane. Osoba, która go doświadcza nigdy nie jest winna. Sprawcy nie usprawiedliwiają żadne okoliczności. Trzeba o tym wszystkim mówić. Tylko wtedy uda nam się dotrzeć do tych, którzy są krzywdzeni – mówił podczas inauguracji konferencji prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

W kolejnych wystąpieniach uczestnicy dyskutowali m.in. o współpracy interdyscyplinarnej oraz Porozumieniu bez Przemocy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie. W czasie spotkania uczniowie Liceum im. Juliusza Słowackiego zaprezentowali pantomimę „Samotność Białego Misia”.

W ramach konferencji młodzież częstochowskich szkół zorganizowała również happening na placu Biegańskiego. Jego uczestnicy wręczali przechodniom niebieskie balony z wypisanym przez siebie przesłaniem, zaczynającym się od słów „Mój świat bez przemocy to...”.

Kampania „Biała wstążka” to międzynarodowa akcja zachęcająca do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet, a także powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania. Symbolem uczestnictwa w kampanii jest noszenie białej wstążki – na znak sprzeciwu wobec przemocy. Przedsięwzięcie rozpoczęło się w 1991 roku w Kanadzie, a dziś realizowane jest w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.


*Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
*Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!