Kanada: Strzelanina w Toronto. Sprawca nie żyje, 13 osób...

  Kanada: Strzelanina w Toronto. Sprawca nie żyje, 13 osób rannych, 9-letnia dziewczynka w stanie krytycznym [WIDEO]

  Aleksandra Krupa

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło: RUPTLY

  W niedzielę wieczorem czasu lokalnego w Toronto, podczas strzelaniny w dzielnicy Greektown, sprawca zranił 13 osób w tym 9-letnią dziewczynkę. Kanadyjska policja donosi o śmierci jednej osoby oraz sprawcy.
  Świadkowie w rozmowach z mediami mówią o ok. 20 strzałach oddanych ok. godz. 22 czasu lokalnego przez ubranego na czarno mężczyznę. Sprawca postrzelił 13 osób w tym 9-letnią dziewczynkę, której stan jest oceniany jako krytyczny. Stan pozostałych osób na razie nie jest znany.

  Do tragedii doszło w dzielnicy Greektown w Toronto, gdzie mężczyzna otworzył ogień do osób siedzący w restauracji. W wyniku strzelaniny zginęła dorosła kobieta oraz sprawca.

  Szef policji w Toronto Mark Saunders nie ujawnił jednak, czy mężczyzna popełnił samobójstwo, czy zginął w wyniku wymiany strzałów z policją.

  Poinformował on również, że sprawca posługiwał się krótką bronią palną.

  Jak oceniła tragedię członkini rady miejskiej Toronto Paula Fletcher dla stacji CP24 - nie jest powiązana z przestępczością narkotykową - oraz dodała, ze wygląda na dzieło - kogoś bardzo zaburzonego. Inna przedstawicielka władz miasta, Mary Fragedakis, podzieliła jej zdanie.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo