Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kariera na start 2015: Staż dla młodych i kreatywnych absolwentów

Redakcja
Kariera na start 2015: Staż dla modych i kreatywnych absolwentów
Kariera na start 2015: Staż dla modych i kreatywnych absolwentów
Kolejny młodzi ludzie odbyli staże w ramach programu “Kariera na start”. Zapewniają, że udział w nim pomógł w znalezieniu wymarzonej stałej pracy.

W piątek w redakcji Dziennika Zachodniego odbyła się finałowa gala 5. edycji konkursu stażowego “Kariera na start”. W tym roku kolejnych 35. młodych, zdolnych i kreatywnych ludzi otrzymało staże. Tym samym wykonali krok, który - jak zapewniają sami stażyści - przybliża do znalezienia wymarzonej pracy.
 
Małgorzata Kaleta z Bytomia myślała, że po otrzymaniu dyplomu z chemii, szybko i samodzielnie znajdzie pracę. - Jednak przez rok trafiałam jedynie na bezpłatne praktyki i staże, które nie dawały możliwości zatrudnienia - wspomina. W końcu znalazła informację o “Karierze na start”, zgłosiła się. Dostała staż w rodzinnym mieście, bo w bytomskiej firmie Conbelts S.A, która specjalizuje się w produkcji taśm przenośnikowych dla górnictwa. 

- Po trzech miesiącach stażu podpisałam z firmą umowę o pracę - zdradza Małgorzata. Z takiego obrotu sprawy zadowolona była ona, jak i przedstawiciele firm. - Bardzo długo nie mogliśmy znaleźć odpowiednich pracowników, udział w “Karierze” spowodował, że trafiły do nas cztery bardzo fajne dziewczyny, prawdziwe specjalistki w swoich dziedzinach - zaznaczała podczas gali Agnieszka Fiszer, która reprezentowała bytomską firmę. 

Absolwentów i studentów, którzy chcą skorzystać z programu z roku na rok przybywa.

Kiedy pięć lat temu Roman Kraczla, prezes SMG/ KRC Poland Human Resources, pomysłodawca i organizator “Kariery” ogłaszał nabór wniosków, tych wpłynęło kilkadziesiąt. W tegorocznej edycji o staże chciało walczyć już ponad 2300 osób. Rok temu chętnych było ponad 1700 absolwentów.

 
Z danych, które prezes SMG/KRC przytaczał podczas gali wynika, że w województwa śląskiego uciekają młodzi ludzie. Tych w przedziale wiekowym od 25 do 40 lat wyjeżdża najwięcej. Do tego “uciekinierzy” najczęściej posiadają średnie lub wyższe wykształcenie. A to przecież potencjalni najlepsi pracownicy, na początku drogi zawodowej, z wykształceniem i głową pełną pomysłów.

- Jednym z celów programu jest zahamowanie tej tendencji, ważne jest, by młodzi ludzie nie tylko zdobywali w regionie wykształcenie, ale też pracowali tutaj - tłumaczy Roman Kraczla, prezes SMG/ KRC Poland Human Resources. 

Program, w którym również wzięła udział Katarzyna Sosna z Czechowic - Dziedzic, ma połączyć dwa ogniwa: pracodawcę z pracownikiem. W jej przypadku to również się udało. 

- Przeglądając oferty firm na profilu facebookowym programu natrafiłam na Zakłady Tłuszczowe “Bielmar” w Bielsku - Białej, zgłosiłam się. Spędziłam tam bardzo przyjemne dwa miesiące. Zajmowałam się szeroko rozumianymi social mediami - wspomina czas stażu Katarzyna. 

Jak się okazuje czas spędziła nie był tylko przyjemnie ale i pożytecznie. - Właśnie rozpoczynam pracę w nowej firmie, gdzie również będą zajmowała się social mediami - zdradza Katarzyna. - Okazało się, że doświadczenie zdobyte podczas stażu przydało się też podczas rozmowy kwalifikacyjnej - dodaje. 
 
Statystyki pokazują, że ponad połowa laureatów znajduje zatrudnienie w firmach, w których odbywali staże. 
Organizatorzy zapewnili, że absolwenci mogą przygotowywać się na kolejną 6. edycję programu. 

Katarzyna Domagała

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty