Kasie West "Słuchaj swojego serca". Recenzja: miłość,...

  Kasie West "Słuchaj swojego serca". Recenzja: miłość, przyjaźń i sekrety

  Magdalena Nowacka-Goik

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kasie West "Słuchaj swojego serca". Recenzja: miłość, przyjaźń i sekrety

  ©Magdalena Nowacka-Goik

  Kasie West "Słuchaj swojego serca". Recenzja: miłość, przyjaźń i sekrety.
  Kasie West "Słuchaj swojego serca". Recenzja: miłość, przyjaźń i sekrety

  ©Magdalena Nowacka-Goik

  "Słuchaj swojego serca" Kasie West to zabawna, lekka powieść do czytania w hamaku, nad jeziorem czy na plaży. O nastolatkach i dla nastolatków, ale chociaż jednym z głównych motywów są oczywiście sprawy sercowe młodych ludzi, to jednak nie jest on jedyny.

  Główna bohaterka, Kate Bailey jest typem samotniczki. Uwielbia spędzać czas nad jeziorem (jej rodzice prowadzą wypożyczalnię sprzętu wodnego) i towarzystwo nie jest jej potrzebne.
  Na początku roku szkolnego, razem z kolegami otrzymuje zadanie: wymyślić motyw przewodni do szkolnych podcastów. Ku zaskoczeniu samej Kate, jej pomysł - doradzania w różnych sprawach, uzyskuje największą liczbę głosów. Zamknięta w sobie nastolatka zostaje współprowadzącą i będzie teraz udzielać porad na antenie. Czy sobie poradzi? Przezwycięży nieśmiałość? Jak się odnajdzie w tej nietypowej roli? Po pierwszych nagraniach, Kate coraz lepiej odnajduje się na stanowisku doradzającej. Do momentu, kiedy okaże się, że łatwiej radzić komuś, niż samej skorzystać z proponowanej recepty.

  O tym wszystkim właśnie przeczytamy w tej powieści. Także o zabawnym qui pro quo, sprawach sercowych, ale także o tym, jak porozumieć się z rodzicami i pomóc przyjaciółce. I wybrnąć z sytuacji, kiedy na jednej szali jest pierwsza miłość, a na drugiej - przyjaźń.

  Kasie West wie doskonale, że młodzi ludzie niekoniecznie lubią opisy i w tej książce, opartej głównie na dialogach, praktycznie ich nie ma. Za to same dialogi iskrzą humorem i dynamiką, a problemy nastolatków zostały potraktowane poważnie, nawet jeśli dorosłym wydają się nieco błahe. Nie ma tu natomiast moralizatorstwa, za to sporo praktycznych pomysłów, dotyczących rozwiązań dylematów młodych ludzi. Powieść jest optymistyczna, z pewnością też przypadnie do gustu tym, którzy w szkolnej społeczności do tej pory nie odnajdowali swojego miejsca. Okazuje się, że czasem wystarczy spróbować. I znaleźć kogoś bardziej nieśmiałego od siebie.

  "Słuchaj swojego serca" Kasie West, wydawnictwo Feeria Young, 2018 rok

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo