„Katolicki Netflix” o. Adama Szustaka ma już swoje studio....

  „Katolicki Netflix” o. Adama Szustaka ma już swoje studio. Pierwsze treści jeszcze w tym roku? ZDJĘCIA

  Grzegorz Lisiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katolicki Netflix powstawać będzie w Warszawie na Żoliborzu
  Jeszcze w tym roku działalność rozpocząć ma „katolicki Netflix” - projekt stworzony przez dominikanina, o. Adama Szustaka.Zobacz, jak wynajęte na potrzeby
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Langusta na palmie

  Jeszcze w tym roku działalność rozpocząć ma „katolicki Netflix” - projekt stworzony przez dominikanina, o. Adama Szustaka. Zgodnie z założeniami, będzie to platforma wideo – „kaznodziejsko-teologiczno-duszpasterska”. Niedawno ojciec Szustak pokazał, jak wyglądają wynajęte na potrzeby studia pomieszczenia na warszawskim Żoliborzu.

  Katolicki Netflix  Ambitny projekt może być realizowany dzięki finansowemu wsparciu patronów (przy pomocy platformy Patronite) youtubowego kanału o. Adama Szustaka „Langusta na palmie”, który ma – dodajmy – niemal 350 tys. subskrybentów.

  Dominikanin, w jednym z niedawnych vlogów na kanale, wyjaśnił, jak wykorzystane zostały pieniądze przekazane (od września zeszłego roku to ponad pół miliona złotych) przez społeczność zebraną wokół „Langusty na palmie”. Dzięki wsparciu powstało np. niemal 600 filmów na „Paśniku” (inny kanał na YouTube, prowadzony przez dominikanów) - w sumie 27 nowych serii, a na „Languście” ponad nowych 400 odcinków.

  Fundusze przeznaczane są na utrzymanie dziesięciu filmowych ekip m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie, Kielcach, Łodzi i Rzeszowie, zakup sprzętu, a także organizowanie spotkań wielbieniowych (najbliższe odbędzie się jesienią w Katowicach). To jednak nie wszystko.

  ZOBACZ ZDJĘCIA STUDIA KATOLICKIEGO NETFLIXA
  Zobacz galerię


  Dominikanie zamierzają bowiem uruchomić nowy portal kaznodziejski z treściami wideo, roboczo nazwany „katolickim Netlfiksem”. Portal dominkanie.pl zamieni się w portal kaznodziejsko-teologiczno-duszpasterski, w którym znaleźć będzie można treści wideo – biblijne, teologiczne, liturgiczne i inne. Stworzony zostanie m.in. dział dla dzieci z treściami dotyczącymi spraw wiary. Treści tworzyć mają nie tylko dominikanie, ale inni twórcy chrześcijańscy. Projekt ma powstać do końca wakacji, a potem rozpocznie się jego realizacja. Być może nowy portal rozpocznie działalność jeszcze w tym roku, w grudniu. Jeśli nie – kolejnym terminem są święta wielkanocne.

  Studio filmowe na potrzeby Katolickiego Netflixa zostało już wynajęte – w warszawskim Żoliborzu. To postindustrialny budynek z loftami. Jedno z pomieszczeń czeka dłuższy remont, inne natomiast jest już niemal gotowe do pracy.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  droga

  mleczna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme Kościół jest silny. Echo artykułu jest takie, że zniknął on z...rozwiń całość

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme Kościół jest silny. Echo artykułu jest takie, że zniknął on z wyszukiwarki google. I pozamiatane.

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo