Katowice: budowa centrum przesiadkowego Brynów ruszyła w...

  Katowice: budowa centrum przesiadkowego Brynów ruszyła w piątek 16 lutego WIZUALIZACJE

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Centrum przesiadkowe Brynów
  1/4
  przejdź do galerii

  Centrum przesiadkowe Brynów ©Mat. UM Katowice

  16 lutego rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z budową trzeciego węzła przesiadkowego w Katowicach. Będzie to centrum przesiadkowe Brynów. W związku z inwestycją trzeba wyciąć 142 drzewa w rejonie ulic Rzepakowej, Warzywnej, Jankego i Kościuszki.
  Prace przygotowawcze do budowy centrum przesiadkowego w Brynowie rozpoczną się 16 lutego. Będą się wiązały z wycinką drzew i potrwają około trzech tygodni.

  Zobacz galerię

  – Etap wycinki nie będzie wiązał się z wprowadzaniem zmian w organizacji ruchu. Będą to prace z lokalnym wygrodzeniem stref niebezpiecznych w rejonie ciągów komunikacyjnych – mówi Ewa Lipka, rzecznik urzędu miasta.

  Łącznie w rejonie ulic Rzepakowej, Warzywnej, Jankego i Kościuszki wycięte zostaną 142 drzewa o obwodzie powyżej 50 cm oraz mniejsze. W kolejnym etapie prac – na przełomie marca i kwietnia – zaplanowano przygotowanie zaplecza budowy (montaż kontenerów, wykonanie tymczasowych przyłączy mediów), prace geodezyjne i geotechniczne.

  - Inwentaryzacja stanu technicznego istniejących budynków, znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu prowadzonych robót zostanie przeprowadzona przed rozpoczęciem robót budowlanych, tj. w kwietniu bieżącego roku. Wtedy mieszkańcy oraz przedsiębiorcy działający w tym rejonie mogą spodziewać się odwiedzin przedstawiciela wykonawcy, którzy będą chcieli sprawdzić stan techniczny budynków – zapowiadają urzędnicy.

  Węzeł przesiadkowy Brynów powstanie w rejonie pętli tramwajowej. Budowa pochłonie 62,7 mln zł. Wykonawcą jest firma Warbud w partnerstwie z Przedsiębiorstwem STOR Sp. z o.o.

  Węzeł Brynów będzie się składał z dwukondygnacyjnego parkingu na 400 aut, parkingu naziemnego z 52 miejscami. Będą tu też zadaszone perony oraz budynek poczekalni z punktami obsługi pasażerów, toaletą, małą gastronomią oraz kioskiem. Przy węźle powstanie też parking dla rowerów, parking dla taksówek oraz miejsca postoju Kiss&Ride.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał