Katowice: Dzieci z ulicy Teatralnej szykują się do premiery

Henryka Wach-Malicka
To nie tylko tytuł przedstawienia. Młodzi bohaterowie widowiska "Dzieci z ulicy Teatralnej" naprawdę mieszkają w pobliżu Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

I naprawdę zagrają dla wszystkich, którzy zechcą przyjść na ulicę Teatralną 5 czerwca. Akcja artystyczna Izabeli Walczybok to jednak tylko jeden z punktów programu tegorocznych Dni Teatru Śląskiego, które trwać będą przez tydzień, od 31 maja do 7 czerwca.

Tradycyjnie katowicka scena pokaże swoje najciekawsze spektakle ostatniego sezonu, a po niektórych przedstawieniach odsłoni tajemnice teatralnego warsztatu - budowania scenografii, ustawiania reflektorów i aktorskiej pracy nad rolą.

W przededniu rozpoczęcia imprezy odbędzie się premiera "Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego, w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Babickiego. Sympatyków sztuki dramaturgicznej i muzyki jednocześnie czeka zaplanowany na 6 czerwca niecodzienny wieczór z zespołem Cree, który zapowiada koncert starych i nowych utworów. A potem - wspólne granie z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Szczegóły tego nietypowego teatralnego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej katowickiej sceny, czyli na www.teatrslaski.art.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie