Od piątku, 19 stycznia 2018 roku, w Galerii Katowickiej działa Empik. To już czwarty sklep tej sieci w Katowicach. Sklep w GK ma 400 m2 powierzchni, a w weekend otwarcia oferuje 20 proc. zniżki na książki, muzykę i filmy.

19 stycznia Empik dołączył do grona 250 najemców Galerii Katowickiej. Reklamuje się jako „nowoczesna, przyjazna i pełna inspiracji przestrzeń dla wszystkich spragnionych kultury". Sieć Empik w Katowicach obejmuje tym samym cztery lokalizacje.

Empiki w Katowicach:

  1. Supersam, ul. Skargi 6
  2. Silesia City Center, ul. Chorzowska 107
  3. CH 3 Stawy, ul. Pułaskiego 60
  4. Galeria Katowicka, ul. 3 Maja 30

Salon Empik jest zlokalizowany na poziomie +2, tuż obok food courtu (w miejscu zlikwidowanej księgarni Matras), czyli trzeba wjechać schodami ruchomymi albo windą aż na 2. piętro, żeby tam dotrzeć.

Tym samym ciągle brakuje w centrum Katowic Empiku, do którego można by wejść ot tak, z ulicy, na dosłownie 3 minuty, jak to było w przypadku słynnego Empiku zlokalizowanego na parterze "starego" Supersamu. W oczekiwaniu na autobus (bo tuż obok były przystanki autobusów odjeżdżających m.in. do Zagłębia) wiele osób korzystało z oferty tamtego Empiku. Można było szybko kupić gazetę, rozejrzeć się wśród nowości, niektórym udawało się nawet przeczytać w ten sposób parę książek. Słowem - kulturalnie zabić monotonię czekania na autobus. Dzisiaj też jest Empik w Supersamie, ale na 1. piętrze.

Na powierzchni 400 metrów kwadratowych nowego Empiku w Galerii Katowickiej znajdziemy szeroki wybór produktów kultury i rozrywki oraz takich, które pomagają rozwijać pasje i zainteresowania – od książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, poprzez artykuły artystyczno-kreatywne i papiernicze, zabawki edukacyjne po gry planszowe i puzzle. To także miejsce, w którym można kupić bilety na różnorodne wydarzenia kulturalne.

Zobacz galerię

W aranżacji nowego Empiku dominują przyjazne kolory – jest nowocześnie, ale też przytulnie. Empik zadbał o czytelną nawigację i intuicyjne rozmieszczenie działów, a także wprowadził jasny język kolorów, dzięki czemu poruszanie się po sklepach i znalezienie poszczególnych stref oraz produktów jest bardzo proste. Nowy salon to również praktyczne meble i interaktywne urządzenie multimedialne, które funkcjonuje jak personalny doradca każdego klienta. Ten wirtualny księgarz kompleksowo wyszukuje produkty, a następnie wyświetla mapę ze wskazówkami, jak do nich trafić. Tym, którzy szukają porady i inspiracji podpowie jakie produkty kupić na prezenty.

Z okazji otwarcia, klienci nowego Empiku będą mogli skorzystać w dniach 19-21 stycznia 2018 r. z 20% rabatu na pełną ofertę książkową, muzyczną i filmową.

A już 28 stycznia o godzinie 18:00 salon w Galerii Katowickiej zaprasza na spotkanie ze śląską grupą Pokahontaz, która wydała ostatnio nową płytę „REset”. Fokus i Rahim wracają do korzeni. Choć „REset” to już czwarty album w dyskografii Pokahontaz, to pierwszy nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa producencka White House. Płyta „REset” to 13 hip-hopowych utworów, trzy z nich swoją obecnością uświetnili wyjątkowi goście: Kaliber 44, Bob One i przed-stawiciel młodego pokolenia rapu – Tymek.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Horoskop 2018 dla wszystkich znaków zodiaku wróżki z Katowic ZOBACZ

MISS STUDNIÓWKI 2018 Zobacz zdjęcia najpiękniejszych maturzystek

Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego AKTUALNE NAZWISKA I ZDJĘCIA

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego tyDZień