Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice: Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w Empiku. Spotkania, warsztaty, spektakle KALENDARZ WYDARZEŃ

KAP
Festiwal Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędzie się w kwietniu w Empiku w Silesia City Center w Katowicach
Festiwal Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędzie się w kwietniu w Empiku w Silesia City Center w Katowicach Pixabay
W środę, 3 kwietnia, w Empiku w Silesia City Center w Katowicach rozpocznie się śląska odsłona ogólnopolskiego święta literatury dla dzieci, czyli Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka. Przygotowano kilka ciekawych wydarzeń, na które wstęp jest wolny.

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to wydarzenie promujące najlepszą literaturę dziecięcą i ulubionych autorów małych pasjonatów czytania. W tym roku wielkie książkowe święto zawita do sześciu polskich miast.

Zobaczcie zdjęcia:

W Katowicach dla najmłodszych przygotowano aż sześć wydarzeń w ramach Festiwalu. W planach spotkania m.in. z: Holly Webb – brytyjską pisarką, znaną z popularnego cyklu o czworonogach, Agatą Widzowską-Pasiak odpowiedzialną za „Psierociniec” i Cezarym Harasimowiczem, autorem „Mirabelki”, która przedstawia losy XX-wiecznej Warszawy. Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w salonie Empik w Silesia City Center jest bezpłatny.

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka,
Katowice, Empik w Silesia City Center,
ul. Chorzowska 107
3-15 kwietnia 2019
Wstęp wolny

Program edukacyjny Empiku Przecinek i Kropka skierowany jest do wszystkich młodych miłośników książek oraz tych, którzy dopiero chcą nauczyć się przenikać do baśniowego świata literatury. Festiwal Książki Dziecięcej to doskonała propozycja dla całych rodzin, właśnie tam, rodzice i dzieci mogą znaleźć najciekawsze nowości wydawnicze, odkrywać najpiękniej zilustrowane publikacje, uczestniczyć w rozwijających kreatywność warsztatach i spotkaniach z najpopularniejszymi twórcami książek.

PROGRAM FESTIWALU W KATOWICACH:

„Elmer – słoń w kratkę” – spektakl na podstawie książek Davida McKee
3 kwietnia (środa), godz. 12:00
„Elmer – słoń w kratkę” (Wydawnictwo Papilon) opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer – obchodzący w tym roku już 30. urodziny – to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Inny – czyli równy, ciekawszy, wnoszący coś nowego do naszego życia. Elmer prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałość. I przede wszystkim bawi małych, jak i dużych. Spektakl z udziałem aktorów z Teatru Fuzja jest przeznaczony dla osób od lat 3 do ponad 100.

Cezary Harasimowicz
4 kwietnia (czwartek), godz. 11:00
Na warszawskim Muranowie nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet mirabelki. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała apartamentowca, który powstał na jej miejscu. To wszystko, czego była świadkiem, zostało opisane przez Cezarego Harasimowicza i zilustrowane przez Martę Kurczewską w niezwykle wzruszającej książce, której mirabelka jest tytułową bohaterką i narratorką jednocześnie „Mirabelka” jest jedną z pięciu nominowanych książek w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2018 w kategorii wiekowej 9-12 lat.

Holly Webb
5 kwietnia (piątek), godz. 13:00
Podczas Festiwalu Przecinek i Kropka Katowice odwiedzi Holly Webb. Autorka mieszkająca w południowej Anglii z mężem, trzema synami i kotem. Zaczęła pisać wiele lat temu, kiedy pracowała jeszcze jako redaktor literatury dziecięcej. Obecnie tworzy bez przerwy. Do tej pory ukazało się ponad siedemdziesiąt jej książek, w tym publikacje z bestsellerowych serii: „Zaopiekuj się mną” i „Mój niesforny szczeniak”, które sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy w Polsce!

Agata Widzowska-Pasiak
9 kwietnia (wtorek), godz. 12:00
Seria książek „Psierociniec” (Wydawnictwo Wilga) autorstwa Agaty Widzowskiej to wzruszające historie, zabawne wierszyki i urocze ilustracje. W Psierocińcu mieszkają samotne psy. Ich oczy są smutne, a ogony merdają bardzo rzadko. Jednak zwierzęta wierzą w to, że w końcu pokocha je jakiś człowiek. Książki o Psierocińcu to mądre, piękne, uczące wrażliwości i empatii – nie tylko wobec zwierząt – opowieści. W trakcie spotkania młodzi czytelnicy zastanowią się razem z autorką, dlaczego kochamy psy i wspólnie przeczytają fragmenty książek. Spotkanie zakończy się warsztatami plastycznymi, na których wszyscy wspólnie narysują portret ufo-psiutka, czyli nieziemskiego psa.

Katarzyna Stachowicz-Gacek
10 kwietnia (środa), godz. 18:00
„Supercepcja. Początek” (Wydawnictwo Znak) Katarzyny Stachowicz-Gacek to opowieść o trójce przyjaciół, których połączyły niezwykłe umiejętności. Potrafią usłyszeć bicie serca wiewiórki w parku, bezszelestnie wspiąć się po gładkiej metalowej ścianie albo wytropić dowolną osobę na podstawie... jej drugiego śniadania. Dzięki tym niezwykłym zdolnościom Julka, Klara i Tymon mogą dokonywać rzeczy niemożliwych, ale taki dar może stać się też przekleństwem. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste, jak się wydaje. Spotkanie z autorką to idealny wybór dla tych, którzy zawsze marzyli o posiadaniu super mocy.

Michał Rusinek
15 kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00
Najnowsza książka Michała Rusinka oraz jego siostry Joanny skierowana jest do najmłodszych czytelników. „Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości” (Znak Emotikon) wywracają do góry nogami dotychczasowy kanon małego patrioty i pokazują, że prawa i wartości zapisane podniosłym językiem w polskiej konstytucji, można przedstawić w bardziej przystępny i niepozbawiony humoru sposób. Odpowiedź na słynne pytanie zadane w tytule, może wreszcie ulec koniecznej zmianie.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Pszczyńskie domy z gliny: Program Dobrze zaprojektowane

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo