Zmiany właścicielskie w kompleksie biurowym Silesia Business Park, jednym z najładniejszych tego typu miejsc w woj. śląskim i największym w regionie Górnego Śląska.
Zobacz, jak wyglądają wieże Silesia Business Park w Katowicach i jak przebiegała ich budowa. Kliknij w galerię zdjęć
Filipińczycy dokupili dwa biurowce Silesia Business Park
3 czerwca 2020 r. ogłoszono, że "widząc pozytywne perspektywy dla Polski pomimo pandemii koronawirusa", filipińska grupa ISOC kupiła dwa budynki (A i B) wchodzące w skład Silesia Business Park w Katowicach.
Sprzedający to funduszu zarządzany przez NIAM, jeden z największych skandynawskich prywatnych właścicieli nieruchomości.
Tym samym azjatycki inwestor stał się jedynym właścicielem największego istniejącego parku biurowego w regionie Górnego Śląska.
Biurowce stoją tuż przy kościele w Dębie
Silesia Business Park to kompleks czterech biurowców klasy A, zlokalizowanych przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach, w dzielnicy Dąb. Biurowce stoją tuż przy kościele św. Jana i Pawła Męczenników w Dębie, i widok niedużego - w perspektywie wysokich biurowców - kościoła na ich tle jest często uwieczniany przez śląskich fotografów.
Musisz to wiedzieć
Biurowce, nazywane potocznie "Tiramisu" od układu kolorystycznego elewacji, przypominającego ten popularny włoski deser, zostały zaprojektowane przez znaną śląską pracownię architektoniczną Medusa Group, zarządzaną m.in. przez Przemo Łukasika. Budowa pierwszej wieży rozpoczęła się w 2013 r. Ostatnią - D - ukończono w 2019 roku.
Tiramisu przy DTŚ gotowe. Ostatni biurowiec niemal w całości wynajęty
Znajdują się tu m.in. biura firm PwC, Capgemini, TUV Rheinland oraz Accenture.
Cały kompleks Silesia Businness Park to prawie 50 tys. m2 powierzchni
Pierwsze dwa budynki (C i D) o łącznej powierzchni najmu 24 600 m kw. grupa ISOC kupiła w grudniu 2018 r. od firmy Skanska, dewelopera projektu.
Powierzchnia najmu nowo zakupionych obiektów (A i B) wynosi łącznie 24 700 m kw. W sumie cały kompleks "Tiramisu" to prawie 50 tys. m2.
Zdaniem inwestora, scalenie własności w jednym ręku przyczyni się do uwolnienia potencjału całego parku (prawie 50 000 m kw.) i pozwoli zintegrować wysokiej jakości obsługę najemców.
Zobacz i zapamiętaj
Jak przyznają Erik Rydstrom z firmy NIAM oraz Piotr Zamkotowicz, reprezentujący fundusz ISOC, realizacja tak ważnej transakcji w okresie pandemii była wyzwaniem, jednak zgrana współpraca wszystkich stron umożliwiła jej sprawne zamknięcie.
W transakcji kupującemu doradzały firmy: Colliers International, Hogan Lovells, Baker McKenzie, CSWP, Arcadis i Infinity Partners, natomiast sprzedającego reprezentowały firmy CBRE, Linklaters oraz EY.
Kolejna inwestycja Filipińczyków w Polsce
Zakup Silesia Business Park przez grupę ISOC, reprezentowaną w Polsce przez firmę Augusta Cracovia, to już kolejna inwestycja filipińskiego gracza na naszym rynku od jego debiutu w grudniu 2018 roku.
To jest zabawne
W 2019 roku Grupa ISOC została nominowana do tytułu Inwestor Roku w konkursie Eurobuild. W ciągu kilkunastu miesięcy polskie portfolio funduszu, wliczając ostatni zakup, wypełniło się nieruchomościami o łącznej powierzchni 130 000 mkw. zlokalizowanych w trzech miastach regionalnych:
- Katowicach,
- Gdańsku,
- Wrocławiu.
Zobacz koniecznie
Bądź na bieżąco i obserwuj
Strefa Biznesu: Polska istotnym graczem w sektorze offshore
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?