Katowice: Giełdę pracy dla osób niepełnosprawnych odwiedziły...

  Katowice: Giełdę pracy dla osób niepełnosprawnych odwiedziły tłumy ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Patryk Osadnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Targi Pracy dla osób niepełnosprawnych w Katowicach
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Materiały organizatora

  Giełdę pracy dla osób niepełnosprawnych przeprowadziła w Katowicach Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Na miejscu pojawiło się ponad 50 wystawców, którzy mieli do zaproponowania blisko 500 miejsc pracy. Targi odbyły się Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.

  Giełdę Pracy dla osób niepełnosprawnych w Katowicach


  Giełda Pracy dla osób niepełnosprawnych odbyła się w czwartek, 22 listopada w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.

  Zobaczcie zdjęcia z giełdy:
  Zobacz galerię


  Podczas 15-minutowych rozmów pracodawcy poznawali predyspozycje oraz umiejętności potencjalnych pracowników. Kandydaci mogli za to dowiedzieć się o warunkach pracy, wynagrodzeniu czy charakterystyce danego rynku. Całe spotkanie trwało 4 godziny.

  Poszukiwani byli między innymi kelnerzy, florystki, księgowe, handlowcy, graficy komputerowi, kosmetyczki. Praca czekała na pracowników biurowych, chemików, pracowników produkcji.

  Na miejscu pojawiło się 50 wystawców, którzy mieli do zaoferowania blisko 500 miejsc pracy. Z giełdy skorzystało ponad 400 osób z niepełnosprawnościami, a wielu z nich udało się zdobyć nową pracę.

  - Do tej pory pracowałam jako handlowiec, ale dojrzałam do tego, by zmienić profil zawodowy. Marzę o pracy jako manager – mówi pani Joanna, której podczas giełdy ostatecznie udało się otrzymać wymarzoną pracę.

  Podczas targów wielu uczestników skorzystało też z indywidualnych konsultacji. Specjaliści rynku pracy, doradcy zawodowi, pośrednicy oraz pracownicy PIP, ZUS, PFRON, Urzędów Pracy itd. rozmawiali z każdym kandydatem, który chciał dowiedzieć się czegoś więcej o swoich możliwościach.

  - Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją zarówno wystawców jak i samych osób z niepełnosprawnościami poszukujących pracy. Obiecujemy organizować cyklicznie giełdy pracy w rożnych regionach Polski – mówi Anna Węgrzynowicz rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych organizatora Giełdy Pracy.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Około 1000 stanowisk do objęcia przez PiS w województwie śląskim


  PiS przejął władzę na Śląsku, gdy Wojciech Kałuża zmienił partyjne barwy  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  E-publikacje

  Nr 1/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 1/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 2/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 2/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 3/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 3/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 4/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 4/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej