Katowice: Koncert "Droga do wolności" w Spodku [ZDJĘCIA]

OSZ, fot. Arkadiusz ŁawrywianiecZaktualizowano 
W wypełnionym publicznością katowickim Spodku odbył się koncert "Droga do wolności", będący jednym z wydarzeń obchodów 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

AKTUALIZACJA 23:10

Lombard rozruszał publiczność m.in. utworami "Droga pani z telewizji" oraz "Szklana pogoda". Ale i tak największy aplauz wzbudził hit "Przeżyj to sam", z którym znakomicie komponowały się specjalne wizualizacje wyświetlane na dwóch ekranach. Na przebojowy set postawił także Shakin' Dudi. Muzycy zagrali przede wszystkim "Au szala la la", "Zastanów się co robisz" i nieśmiertelną "Ziutę". Irek Dudek jak zwykle szalał ze statywem mikrofonu, Darek Dusza biegał ze swoja gitarą, energią nie odstępowali też pozostali muzycy, kładąc się m.in. na scenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO Z INSCENIZACJI NA 30. ROCZNICĘ PACYFIKACJI WUJKA

To był znakomity koncert i dlatego widownia nie chciała szybko wypuścić członków Shakin' Dudi. Ponieważ ekipa techniczna zbyt szybko zaczęła ściągać ich sprzęt ze sceny, to Irek Dudek na bis zaprezentował się solo z harmonijką. Dobre wrażenie pozostawił po sobie zespół T.Love, który zagrał m.in. "IV LO" czy "Autobusy i tramwaje". Muniek Staszczyk przypomniał, że T.Love powstał niedługo po wprowadzeniu stanu wojennego. Gościnnie z grupą zagrał Robert Brylewski (m.in. "Armagedon"). Smaczkiem koncertu był tez utwór "Bank Robber" z repertuaru The Clash.

CZY STAN WOJENNY BYŁ KONIECZNOŚCIĄ?

Tuż po T.Love na scenie pojawił się zespół Chemia i trzeba przyznać, że nie był to chyba najszczęśliwszy wybór organizatorów. Większość członków tej rockowej kapeli raczej nie ma prawa pamiętać stanu wojennego (ze względu na dość młody wiek, co wypunktował na scenie Paweł Kukiz, prowadzący imprezę), a poza tym wprowadzenie na scenę stosunkowo mało znanej kapeli (choć niezła była solówka perkusisty na beczkach) spowodowało dość spore przetasowania wśród publiczności. Wiele osób po prostu opuściło Spodek. A szkoda, bo na finał czekał nas występ grupy Luxtorpeda, na czele której stoi Litza. Bardzo sprawny i z dużym wykopem. W sam raz na koniec imprezy.


- Chcemy przypomnieć tamten czas w atmosferze święta i radości ze zwycięstwa. Chcemy świętować wspólnie z młodszym i starszym pokoleniem stąd różni wykonawcy koncertu, odzwierciedlający preferencje różnych grup wiekowych - mówią organizatorzy imprezy.

30. ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO - KALENDARIUM

DZIENNIK ZACHODNI W 3D Z DODATKIEM O 30. ROCZNICY STANU WOJENNEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA W TRÓJWYMIARZE

ZOBACZ MAKIETĘ PRZEDSTAWIAJĄCĄ PACYFIKACJĘ KOPALNI WUJEK

I rzeczywiście, na jednej scenie spotkał się m.in.. zespół Habakuk, który w ramach koncertu zaprezentował swoją reggae wersję słynnego przeboju “Mury" Jacka Kaczmarskiego oraz Maciej Maleńczuk, który postawił na repertuar z czasów, gdy grał na ulicy. - Wtedy wszyscy, których było stać na ucieczkę z Polski uciekali gdzie pieprz rośnie. Ja należałem do tych, których nie było na to stać - stwierdził Maleńczuk, który dzisiaj też nie zagrzał długo miejsca w katowickim Spodku - opuścił go chwilę po zakończonym występie. Tymczasem na scenie gra zespół Lombard.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
A
ADA

Ostro lecz slusznie-za samego Janka Stawisinskiego miejsce zomoli jest na szubienicy!

zgłoś
e
elka

panie" patrioto gościu".Myślę,że wielu ludzi nie przeczytało pana UBOLEWAŃ..Dlaczego tak sie męczyć? z kotłujacymi się myślami w głowie.Idź pan do spowiedzi. rydzyk,napewno ci" Pomoże",jak dalej ziać nienawiścią.

zgłoś
s
syfanalny

Tutaj jest 30 rocznica, a w sondzie mamy rok 1989...

zgłoś
M
Mr. Normalny

KUKIZ RAUS!

zgłoś
K
Kaja

Dodam jeszcze, że nie na miejscu było także jego ubranie...

zgłoś
U
Uczestnik koncertu

Koncert ogólnie bardzo mi się podobał, Irek Dudek jak zawsze był genialny. Natomiast co najbardziej mnie denerwowało to postać Pawła Kukiza w roli konferansjera, zero klasy zero doświadczonego i takiej osobie powierza się prowadzenia tak podniosłego koncertu. Takie politycznie tendencyjne oceny w ustach konferansjera chyba nie powinny się pojawić. Po za tym nie przedstawiał zespołów które mają wystąpić, nic o nich nie mówił. Następnym razem może daliby szansę organizatorzy młodym zdolnym konferansjerom, a przede wszystkim osobom z doświadczeniem.

zgłoś
j
jokel

Im dłużej żyję w polskim, wolnym "raju" Polaka, tym więcej mam wątpliwości. Komunistyczne łotry, owszem, należą za kratki, ale to dzisiejsze, legalne złodziejstwo aż się prosi o zmiany

zgłoś
p
patriota

Dostali bilety z roboty to przyszli ,bo za darmo. Zbrodnia zbiera żniwo o którym te masy nie maja pojęcia.
Buzek ojcem terroryzmu w sądach i organach ścigania.

TERROR, MORD.POLISCH MAFIA.

QWO VADIS.
Czego nie dokonały czołgi, ZOMO Jaruzelskiego i Kiszczaka- dokonał Buzek z Kaczyńskim, Wassermannem , SB później ABW.
W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, dokonano zamachu na Papieża Polaka JP II.
19 października 1984 ks. J Popiełuszko został zamordowany
30 stycznia 1989 znaleziono ciało księdza Stanisława Suchowolca .
Co wspólnego mają te trzy tragedie z sierpniem 80, stanem wojennym ,Smoleńskiem ?

Te tragedie mają wspólny wątek do znienawidzonych przez elity rządowe, postulatów sierpnia 80 zapisanych w ustawodawstwo. Wolny związek upolityczniono a Buzek zabrał się za to, czemu bezpieka nie podołała.
W postulatach zapisano 40 godziny tydzień pracy, Wolne soboty i niedziele. Skrócony okres do przejścia na emeryturę osób zatrudnionych w szczególnych warunkach, przejście bez względu na wiek górników po przepracowaniu 25 lat pod ziemią. To było nie do zaakceptowania pomimo wydzielonej zgody i zapisów ustawowych. Tajnymi sposobami unicestwiano postulaty, wspomniane osoby stojące za światem pracy i wolnością z tablic stoczniowych.
Okres ten można porównać do wyprowadzenia Mojżesza i jego ludu z pod władzy Faraona .
I tam i tu występują dwie tablice. Mojżeszem jest JP II.
Po „Wiośnie ludów” i okresie przełomów ( okrągły stół w 1989 ) . Władzę w Polsce w1997r. przejmuje UW AWS koalicyjny rząd Jerzego Buzka z Leszkiem Balcerowiczem jako wicepremierem.
Obok wprowadzania własnego programu AWS podjęła się realizacji, w koalicji z UW czterech reform: administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, ubezpieczeń emerytalnych.
Zajmijmy się ta ostatnią gdyż to właśnie OFE, szmal wpompowany z OFE w obligacje ze szmalu z unicestwienia postulatów sierpniowych ,przelanych na konta pomysłodawców w akcje spółek. Balcerowicz wprowadza rozporządzenie przyznawania oprawcom i siebie 25 % prowizji od każdej kwoty oszukanej ofiary.
Ministrem sprawiedliwości zostaje L. Kaczyński wraz ze Zbigniewem Wassermannem jako prokuratorem krajowym( dopiero wyszło później ,że nie miał nominacji na to stanowisko w momencie przeprowadzania „Temidy” ) Prezesem ZUS zostaje Allot a jego zastępczynią A. Fotyga.
Dwaj ostatni wpuścili sfałszowane przepisy w obieg w ZUS. Poprzedni z agentami ABW dokonali akcji kryptonim Temida i skoku na sądownictwo. Wraz z agentami UOP później przekształconego w ABW. Nie przypadkowo dobiera się męża Pani prezes sądu okręgowego (nowo mianowanej )szefa ABW na Śląsku. Opiera się to o wrabianego biznesmena z Sosnowca i prezesów katowickich sądów. Wraz z prezesami sądów, zwerbowano wielu sędziów i inspektorów ZUS, co dało początkowi reformy emerytalnej w akcji bezprawiezus, wymierzonej we wcześniej wspomniane postulaty, wyśmiania się z ojca św. J.P.II z zaangażowania w sprawy ludzi pracy, jego przemówienia, wywalczone prawa i wolności, wyśmiania się z ofiar stanu wojennego, morderstwa wspomnianych księży. Sprofanowano konstytucję i konwencję prawa człowieka.
Na szeroką skale wydawano decyzje emerytalne a w następstwie wyroki w imieniu R.P. na sfałszowanych przepisach § 31. R.R.M z dnia 7 luty 83 r. Przesuwano terminy wypłat o dowolny termin, okrajano świadczenia o dowolną kwotę , odmawiano przyznawanie emerytur. Proceder był bardzo dobrze zabezpieczony. Ludzie przez lata chodzili dobrowolnie do pracy w soboty i niedziele ,by mieć przepracowany miesiąc 22 dni robocze, kiedy miesiąc kalendarzowy miał np. 19 dni roboczych. Kto nie podporządkował się fałszerstwu przepisów, i nie poszedł do pracy, nie zaliczano mu takiego miesiąca do okresu zatrudnienia. W ten sposób zmuszono ludzi do pracy w soboty i niedziele oraz wydłużono tydzień pracy z 40do 56 godzin pracy, także w ten sposób osobie zatrudnionej w szkodliwych warunkach można zabrać do 15 lat zatrudnienia i innym do 26 lat pracy. Dodawano ludziom od 0,5 roku do 3 i więcej lat pracy. Buzek Kaczyńskiego za zamach stanu wyrzucił i powołał Stanisława Iwanickiego ministrem sprawiedliwości. Iwanicki powiedział, że za czasów Kaczyńskiego w ministerstwie „naruszono nie tylko zasady funkcjonowania prokuratury w demokratycznym kraju, ale wręcz stworzono system służący wyłącznie realizacji celów politycznych”. Sfałszowany system świadczeń w ZUS działa do dziś.
Dokonano zamachu stanu ,zamachu na niepodległość państwa polskiego i innych przestępstw przeciwko państwu, prawom człowieka. Akcja dała zysk ok. 80 miliardów zł. Bandyci mieli wypłacane prowizje 25% od sumy jednej oszukanej osoby na podstawie Rozporządzenia ministra finansów o finansowaniu urzędników za aktywnośc , rozporządzenie wydał Balcerowicz. Barbarzyńcy w togach czują się bezkarnie poszerzając swój proceder o pożyczki bankowe i nieruchomości . Na trop afery wpadł górnik z Tychów Jan Manowski z kandydatem na prezydenta R.P.- D. Podrzyckim. Tego drugiego zamordowano a górnikowi sporządzono psychiczną odyseję do krachu finansowego. 65 sędziów Katowickiej Apelacji zostało skierowanych przeciwko tej rodzinie Wydano 2000 postanowień w wyniku niesamowitych przestępstw. Zaczęto się bać o nominacje i zajmowane stanowiska . Tyska sędzina Dorota Niewiadomska jedna z podwładnych komornika Jarczyka, wyłączona przez sześć postanowień sądu okręgowego i apelacyjnego ze sprawy, która sama wydała postanowienie o niewłaściwości rzeczowej jej sądu w sprawie , sama się wyłączyła, Wydała na tego Bohatera Narodowego wbrew jakimkolwiek zasadom, wyrok zaoczny z wyrzuceniem na bruk całej rodziny, bez przyznania lokalu zastępczego. Sprawa rozprzestrzeniła się w dziesiątki spraw sądowych katowickiej apelacji i stała się priorytetem dla zbrodniarzy akcji Temida oraz bezprawiezus. Sięgała pozwanych Lecha Kaczyńskiego, Z Wassermanna, Kochanowskiego i inne ważne osobistości. Sąd Apelacyjny w Warszawie przesłał sprawę do Katowic , gdy przepisy mówią ,że sprawę przeciwko osobie sprawującej wysoki urząd państwowy kieruje się w miejscu urzędowania tej osoby. Pozwanymi są prokuratorzy i sędziowie Katowickiego SA. Ten sąd 10 grudnia 2009 wyłączył sąd rejonowy w Tychach ze sprawy ,sąd okręgowy i część sędziów sądu apelacyjnego. W marcu 2010 sprawa została skierowana do sądu okręgowego w Częstochowie. Rozegrały się dantejskie sceny na okoliczność i fakt, że sąd w Częstochowie nie może sprawy rozpatrywać gdyż nad nim przełożony jest sąd Apelacyjny w Katowicach. Pozew jest kierowany i opłacony do wydziału karnego, a ten wyłączył część własnego sądu w postępowaniu cywilnym. Największa na świecie afera rządowo sądowa wyszła by na jaw. Wtedy to podjęto plan likwidacji świadków i współsprawców. Sprawą zajmował się także J. Kaczyński jako szef BBN zlecił postępowanie Z. Ziobrze lecz ten albo oszukał J. Kaczyńskiego lub z kolesiami ukręcili sprawie łeb.
Bandyci byli w ETPCZ w Strasburgu gdzie trój osobowy skład wydał postanowienie UWAGA.:
„Nie ma łamania praw człowieka, złożonych dokumentów nie wolno przedstawiać ,żadnej instytucji państwowej i pozapaństwowej”

W ten sposób ETPCZ w Strasburgu wydał na Państwo Polskie zezwolenie na uprawianie w stosunku do społeczeństwa polskiego, terroryzmu i zbezczeszczenie konwencji praw człowieka. Skoro terroryści zaznaczyli swą obecność w ETPCZ to dlaczego nie w Smoleńsku??
Na głównych organizatorów padł wyrok- To swingowana katastrofa Smoleńska.
Świadczenie usług pomiędzy instytucjami rządowymi , wymiaru sprawiedliwości, prokuratury, komorników . Dało pole do stworzenia lokalnych mafii , unicestwienia działań prokuratury, Rząd pojął opiekę nad mafią, terroryzmem ,zbrodnią , pozostawiając społeczeństwo bez pomocy i kontroli nad powstającymi w zastraszającym tempie organizacjami terrorystycznymi.
Mordercy są w Polsce i wbrew Wspólnemu stanowisku Rady Europy z dnia 27 grudnia 2001 r. w sprawie zwalczania terroryzmu(2001/930/WPZiB) RADY UNII EUROPEJSKIEJ, uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 15 i 34. mordercy, terroryści chronią się pod immunitetami. Agent Kaczyński strasznie bał się zbrodni przeciwko narodowi Po oddzieleniu Prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. W prokuraturze generalnej ustawił swoich prokuratorów i to właśnie z prokuratury w Katowicach. Nie przypadkowo minister Sprawiedliwości piastował tekę ministerialną , albowiem Kwiatkowski był osobistym sekretarzem i doradcą Buzka przy wprowadzaniu zamachu stanu. Dlatego korespondencję z Sądu Najwyższego i Prokuratury Generalnej do rąk adresata, rozpatrują sekretarki biura przyjmowania korespondencji pomimo przekazania spraw przez prezesów sądów odmawiając jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie odpowiadając ,że Kwiatkowski lub prezes SN nic nie może. Kwestie związane z upolitycznionym sądownictwem rejonowym i prokuraturą rozpatruje komornik Zbigniew Jarczyk w swych wszystkich przestępczych działaniach, wykorzystuje wpływy, mając za sobą swoją teściowa jako szefową wydziału wizytacyjnego sądu okręgowego w Katowicach oraz żonę jako sędzię, agenta tego sądu. Nad Korespondencją i podsłuchami telefonicznymi działa mąż Pani Prezes sądu Okręgowego wysoko postawiony oficer ABW wsławił się w pacyfikowaniu rodzin przystawiając pistolet do skroni dzieci przy pacyfikacji biznesmena, oraz w Akcji B.Blidy. Wszyscy są z nadania L. Kaczyńskiego
Dlatego L. Kaczyński nie podpisał Karty Praw Podstawowych. O akcji kryptonim Temida, bezprawiezus, można przeczytać w wielu artykułach wydań internetowych.. Na wzór Wilczego Szańca to swoi doprowadzili do celowego opóźnienia i NADANYCH błędnych namiarów przy lądowaniu oraz innych okoliczności w Smoleńsku.

zgłoś
A
Administrator

To jest wątek dotyczący artykułu Katowice: Koncert "Droga do wolności" w Spodku [ZDJĘCIA]

zgłoś
e
ewr

precz y komuna i postkomuna!!!

zgłoś
n
nkm

buce komunistyczne.

zgłoś
S
SWEr

Zomowcy z Wujka powinni sie wczasowac na krzesle elektrycznym razem z Jaruzelskim,Kiszczakiem i reszta czerwonej holoty!!!

zgłoś
M
Marta

Janek Stawisinski jest w moim sercu wiec zyje nadal!!!

zgłoś
j
ja

Zbrodnia w wujku musi byc ukarana!

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3