Katowice mogą zostać „Świetlną Stolicą Polski”! Trwa...

  Katowice mogą zostać „Świetlną Stolicą Polski”! Trwa głosowanie w finale akcji „Świeć się z Energą”!

  sk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice w finale akcji „Świeć się z Energą”

  Katowice w finale akcji „Świeć się z Energą” ©Mat. plebiscytu

  Katowice reprezentują nasz region w finale 10. edycji „Świeć się z Energą”, rywalizacji o miano najładniej świątecznie przystrojonej miejscowości w Polsce. Jeśli wygrają, powiększą znacznie liczbę zdobytego w 1. etapie akcji sprzętu AGD dla potrzebujących, a jego wartość wzrośnie do 50 tys. zł.
  Katowice w finale akcji „Świeć się z Energą”

  Katowice w finale akcji „Świeć się z Energą” ©Mat. plebiscytu

  Warto pomóc swojemu miastu i głosować na nie. Każde miasto, które wygrało etap wojewódzki konkursu, już zdobyło nagrody. Otrzyma 16 sztuk nowoczesnego sprzętu AGD o wartości 10 000 zł. Lodówki, pralki, kuchenka elektryczna i inne pomocne urządzenia, trafią za pośrednictwem władz miasta do najbardziej potrzebujących mieszkańców. W finale ogólnopolskim każda miejscowość walczy o dodatkowy sprzęt warty 40 000 zł.

  W rywalizacji bierze udział 16 miast. Są to m.in. Kraków, Toruń, Katowice. Kto zdobędzie tytuł? W plebiscycie wszystko zależy od mobilizacji mieszkańców. Przykład Połczyna-Zdroju, zwycięzcy jednej z poprzednich edycji, pokazuje, że przy odpowiedniej determinacji, nawet małe miejscowości mają szanse pokonać te największe.

  Głosowanie trwa tylko do 18 stycznia. Ale żeby ostatnie dni głosowania były jeszcze bardziej emocjonujące od wtorku 15.01.2019 każdy głos liczymy jak 5 głosów! Żeby oddać głos na Katowice wystarczy wysłać SMS o treści  SEM.76 na numer 72355. Koszt 1 SMS to 2 zł + VAT.

  Finał plebiscytu „Świeć się z Energą”. Katowice z szansą na wygraną!

  Dlaczego warto głosować na Katowice? Miasto na świąteczne dekoracje co roku wydają około pół miliona złotych. Największe wrażenie robią iluminacje na rynku, gdzie przed świętami rozstawiany jest Jarmark Bożonarodzeniowy.

  Katowickie iluminacje są jednymi z największych w regionie, ale staramy się by każdego roku wśród znanych i lubianych elementów znalazło się coś nowego

  - Cieszę się, że nasze iluminacje świąteczne cieszą się dużą popularnością. Zależy nam, by tworzyć wyjątkowy, świąteczny klimat w naszym mieście. Katowickie iluminacje są jednymi z największych w regionie, ale staramy się by każdego roku wśród znanych i lubianych elementów jak np. napis „I love Katowice”, czy żywej choinki na Rynku, znalazło się coś nowego, a także nie zabrakło lampek w dzielnicach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i dodaje:

  - Dekoracje, które trafiają na liczne zdjęcia pamiątkowe z Katowic znajdują się na Rynku, ale są również iluminacje w dzielnicach, o które prosili mieszkańcy. Pojawiły się dzielnicowe choinki oraz nie zabrakło ozdób na latarniach, do których wykonania wykorzystano prawie 100 km łańcucha świetlnego, czyli tyle ile ma odległość z Katowic do czeskiej Ostrawy.

  Regulamin i szczegóły akcji „Świeć się z Energą” znajdziecie TU

  Szukamy mistrzów #świątecznej fotografii


  Plebiscytowi miast towarzyszy konkurs fotograficzny. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody ufundowane przez Grupę Energa - aparaty fotograficzne i bony do sklep.energa.pl. Ich łączna wartość to aż 40 000 zł. Dla laureata grand prix przygotowano natomiast zaproszenie do Gdańska na weekend w hotelu dla dwóch osób. Zdjęcia autorów kandydujących do tytułu „Mistrza Świątecznej Fotografii” można zobaczyć w galerii na dziennikzachodni.pl. Tam też można na nie głosować do 18 stycznia 2019 r.

  Fotograficzna zabawa trwa wciąż na Instagramie. Każdy, kto do 18 stycznia oznaczy swoje świetliste zdjęcie #SwiecSiezEnerga, ma jeszcze szansę na dodatkowe nagrody.

  Miasta, które wygrały etap regionalny konkursu #„Świeć się z Energą”#i rywalizują w finale ogólnopolskim:
  • Katowice
  • Kielce
  • Kraków
  • Łomża
  • Łódź
  • Mrągowo
  • Nysa
  • Ostrów Wielkopolski
  • Radom
  • Sędziszów Małopolski
  • Świnoujście
  • Toruń
  • Wejherowo
  • Wrocław
  • Wschowa
  • Zamość

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA