Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice: MOSiR rekrutuje ratowników na trzy baseny, których jeszcze nie ma WIZUALIZACJE

Justyna Przybytek - Pawlik
Justyna Przybytek - Pawlik
Trzy baseny w Katowicach
Trzy baseny w Katowicach UM Katowice
Katowicki MOSiR ogłosił, że ma prace dla ratowników wodnych na trzech krytych basenach w Katowicach. Chodzi o baseny, których budowa właściwie jeszcze się nie rozpoczęła, co prawda na dwa podpisano umowy na budowę, jednak w sprawie trzeciego wciąż trwają procedury przetargowe.

- MOSiR Katowice poszukuje ratowników zawodowych do pracy w powstających na terenie Katowic pływalniach krytych. Wstępne aplikacje z adnotacją „ratownik 2019” prosimy składać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przyjmiemy każdą ilość zgłoszeń - to ogłoszenie, które pojawiło się na stronie katowickie MOSiR-u.

Termin potencjalnego zatrudnienia to... pierwsza połowa 2019 roku. Odległy, ale nic dziwnego. Kryte baseny w Katowicach to wciąż melodia przyszłości. Na budowę dwóch pierwszych – w Brynowie i Szopienicach – miasto podpisało już umowy z firmą NDI, ale realizacja tych inwestycji potrwa 22 miesiące. Natomiast na trzeci kryty basen – w Zadolu – wciąż trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy.

- Ogłoszenie jest bardzo wstępne, właściwie rozpoznajemy rynek z dużym wyprzedzeniem, aby osoby zainteresowane pracą, mogły sobie poukładać wszystkie sprawy. Chcemy uniknąć kłopotów, jakie co roku mamy na odkrytych basenach – słyszymy w MOSiR.

Kłopoty są właśnie ze skompletowaniem zespołu ratowników. Co roku brakuje ich na baseny Bugla i Rolna, choć ostatecznie udaje się zatrudnić potrzebną obsadę. Za to brakuje chętnych do pracy na kąpieliskach Morawa oraz w Dolinie Trzech Stawów, więc na obu obowiązuje zakaz kąpieli.

To dlatego MOSiR sonduje rynek ze sporym wyprzedzeniem, choć tak naprawdę nie wiadomo, czy to właśnie Ośrodek będzie zarządzał trzema basenami w Katowicach, czy operatorem zostaną firmy zewnętrzne. Wiadomo natomiast, że na każdy z basenów potrzeba będzie po kilkudziesięciu ratowników.

Każdy z nich będzie parterowym, podpiwniczonym budynkiem z częścią basenową i halą sportową. W każdej pływalni będzie basen 6-torowy długi na 25 metrów i szeroki na 16 metrów ze stalową niecką głęboką na około 2 metry oraz strefa rekreacyjno - pływacka z brodzikiem dla dzieci i basenem do nauki pływalnia (głębokim na ok. 80 cm), a także częścią rekreacyjną z masażami wodnymi, gejzerami, grzybkiem wodnym, ławeczką powietrzną, jacuzzi, brodzikiem dla najmłodszych dzieci. Przy basenach będą trybuny na 115 miejsc. W każdej z pływalni będzie także długa na 80 metrów, częściowo zewnętrzna, zjeżdżalnia. Przy basenach będą działały sauny: turecka oraz dwie fińskie.

W budynkach będzie też część sportowa, oddzielona od tej basenowej. Tu będą się znajdowały siłownia, sala fitness oraz hala sportowa. Ale nie wszędzie. W Zadolu w miejsce siłowni i sali fitness powstaną pomieszczenia dla zespołu gabinetów rehabilitacji. Także w tym obiekcie przy Wczasowej, będzie możliwość wyjścia z części basenowej na zewnętrzną plażę przy budynku. Z kolei na pływalni przy ulicy Kościuszki hala sportowa będzie dedykowana dla gimnastyki sportowej.

Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje

Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza

Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo