Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice. Pierwsza w historii katowicka gala Biznes Boxing Polska już w grudniu. Uczestnicy zbierać będą fundusze dla hospicjum Cordis

Adam Tobojka
Adam Tobojka
Biznes Boxing Polska
Już 10 grudnia Katowice po raz pierwszy w historii gościć będą niezwykłą galę. Biznes Boxing to wydarzenie sportowe o charytatywnym charakterze, w trakcie którego na ringu naprzeciw siebie staną amatorzy. Przyświecać im będzie wspólny cel: zbiórka pieniędzy na hospicjum Cordis.

Jubileuszowa, czterdziesta gala Biznes Boxing odbędzie się 10 grudnia w Katowicach, w Ośrodku Sportowym Kolejarz, przy ulicy Alfreda 1. To tak zwana gala „białych kołnierzyków”. Idea ta narodziła się a Stanach Zjednoczonych, by rozpowszechnić się na cały świat. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się one w Anglii, skąd trafiły do Polski. Polegają one na organizacji profesjonalnych gal boksu, w których udział biorą osoby na co dzień nie związane z tym sportem. Początkowo udział brali w nich udział ludzie z środowiska „white collar”: biznesmeni, menadżerowie, administratorzy i właściciele firm, którzy szukali odskoczni od codziennych obowiązków zawodowych i okazji do sprawdzenia się na ringu. Na podobnych zasadach działa również organizacja Biznes Boxing, wprowadzając do tej formuły jedną, znaczącą zmianę: w gali udział może wziąć każdy, kto odpowiednio wcześniej zgłosi chęć do udziału w gali.

- Organizujemy treningi dla naszych zawodników, które odbywają się dwa razy w miesiącu. Dodatkowo zapewniamy webinary z zawodowcami i konsultacje z lekarzami. Do udziału zapraszamy również panie – na ostatniej gali w Poznaniu najlepszą walkę stoczyły dwie menadżerki. Pod koniec okresu treningowego organizujemy sesje sparingowe, podczas których trenerzy dobierają ludzi pod względem zaawansowania i wagi w pary tak, żeby pojedynki na gali były jak najbardziej wyrównane i emocjonujące. Kilka dni przed samym wydarzeniem mamy konferencję z oficjalnym ważeniem i ogłoszeniem par – mówi Michał Płonka, organizator i konferansjer gali Biznes Boxing Katowice.

Oczywiście najważniejszym wydarzeniem pozostaje sama gala. Ta organizowana jest przez najwyższej klasy profesjonalistów i niczym nie ustępuje dużym wydarzeniom sportowym z udziałem zawodowców. Organizowana jest ona jak bankiet, a całość imprezy ma charakter vipowski: na galę zapraszani są muzycy, a imprezie towarzyszy wystawa prac Krzysztofa Paciorka, pochodzącego z Żywca artysty tworzącego obrazy o tematyce sportowej. Szczególnie duży nacisk położony jest na oprawę wydarzenia: od gości wymagane są stroje wieczorowe, zawodnicy na ring wchodzą w asyście trenerów przy dobranej przez siebie muzyce, całość prowadzi zawodowy konferansjer, a między rundami pojawiają się ring girls.

Same walki trwają trzy rundy po dwie minuty w systemie sędziowskim dziesięciopunktowym – pojedynki oceniane są przez zawodowych, licencjonowanych sędziów. Równie ważne jest bezpieczeństwo samych zawodników: na gali znajduje się sztab ratowników medycznych, a sami bokserzy występują w kaskach, korzystając z szesnastouncjowych rękawic sparingowych – większych i nie zadających takich obrażeń jak profesjonalne, ośmiouncjowe.

Całość ma na celu oddanie realiów udziału w gali boksu zawodowego, jednak głównym celem jest działalność charytatywna, od początku towarzysząca Biznes Boxing. Zawodnicy, którzy wszystkie treningi i badania mają zapewnione za darmo zobowiązują się do założenia zbiórki w portalu siepomaga.pl, informującą znajomych o swoim udziale w gali i z celem minimum 250 złotych. Ponadto zobowiązuje się do zaproszenia minimum dziesięciu osób na galę: zaproszeni goście wykupują bilety, a pozyskane w ten sposób środki wspierają założony przez organizację cel. W Katowicach pieniądze zbierane będą rzecz fundacji „Dobro jest w nas”, Mikołajki z Zadymą dla trzystu dzieci z katowickich domów dziecka i Hospicjum Cordis.

W trakcie gali przeprowadzana jest też licytacja charytatywna, na której zakupić można memorabilia związane z sportem. Te nawiązują nie tylko do sportów walki: obok czapek z logo UFC podpisanych przez Jana Błachowicza czy rękawic z autografem Przemysława Salety zakupić na nich można koszulkę z sygnaturą Roberta Lewandowskiego czy przekazaną przez Igę Świątek rakietę tenisową. Środki pozyskane na licytacji wesprą założony przez Biznes Boxing cel.

Na treningi wciąż można się zapisywać, jednak czasu jest coraz mniej – warunkiem wzięcia udziału w gali jest obecność na przynajmniej na połowie treningów. Zgłoszenia w późniejszym czasie mogą nie zostać przyjęte właśnie ze względu na harmonogram treningów. Aby wziąć udział w gali należy skontaktować się z organizatorami wydarzenia poprzez fanpage Biznes Boxing Polska w serwisie Facebook bądź przez formularz zgłoszeniowy na stronie biznesboxing.pl.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera