Katowice: rusza budowa tunelu pod DK81. Spore zmiany na...

  Katowice: rusza budowa tunelu pod DK81. Spore zmiany na skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Budowa układ drogowego dla Galerii Libero. Od 17 stycznia na skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej obowiązuje nowa organizacja ruchu
  1/16
  przejdź do galerii

  Budowa układ drogowego dla Galerii Libero. Od 17 stycznia na skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej obowiązuje nowa organizacja ruchu ©LOTA

  Od dziś spore zmiany w ruchu na skrzyżowaniu Kościuszki (DK81) i Kolejowej w Katowicach. To budowa układu drogowego przy Galerii Libero wchodzi w zasadniczą fazę - budowę tunelu pod ulicę Kościuszki. W środę zamknięto spory fragment Kolejowej, a ruchem na skrzyżowaniu kierowali policjanci.
  - Od 17 stycznia do 30 kwietnia 2018 roku wykonawca będzie realizował prace dotyczące budowy tunelu pod ulicą Kościuszki z wykorzystaniem tymczasowej drogi objazdowej w rejonie tarczy skrzyżowania - co pozwoli zachować przejezdność ulicy Kościuszki, po dwa pasy dla każdego kierunku ruchu - zapewniają urzędnicy z katowickiego magistratu.

  Równolegle zamknięta zostanie ulica Kolejowa na odcinku od ulicy Kościuszki do ulicy Stalowej.


  Zobacz galerię

  - Dojazd od strony ulicy 73 Pułku Piechoty do Ligoty będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach - z wykorzystaniem ulicy Rzepakowej. Natomiast dodatkowy objazd w kierunku Ligoty poprowadzony zostanie z wykorzystaniem ulicy Kłodnickiej, wzdłuż ul. Kolejowej, ulicy Kościuszki oraz łącznicą z ulicą Rzepakową - zapowiadają urzędnicy.

  Nowa organizacja ruchu spowodują również zmiany w rozkładach jazdy autobusów na dwóch liniach: nr 13 i 937.

  - Autobusy linii nr 13 jadące w kierunku Brynowa zostaną skierowane ulicą Kłodnicką zamiast ulicą Kolejową, wraz ze zmianą przystanku końcowego i początkowego dla tej linii z „Brynów Pętla” na „Brynów Kościuszki”. W kierunku Ligoty i Panewnik autobusy będą dokonywać nawrotów na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Brynowskiej - zapowiadają przedstawiciele KZK GOP.  Z kolei dla linii nr 937 zostaną wprowadzone nawroty przy ul. Kłodnickiej celem powrotu do ul. Rzepakowej i Jankego.

  Co ważne na czas trwania prac (i zmian w ruchu) zawieszona zostanie obsługa przystanków autobusowych „Ligota Kolejowa”oraz „Ligota Stalowa”.

  Przypomnijmy: budowa układu drogowego dla Galerii Libero zakłada przebudowę ulicy Kolejowej na odcinku od ul. Rzeszótki do ul. Rzepakowej, a także ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Kolejową. Planowana jest też rozbudowa skrzyżowania ulic Kościuszki - Kolejowa - Jankego i skrzyżowania ulic Kolejowa - Rzepakowa.

  Nowością będzie możliwość skrętu z ulicy Kościuszki - jadąc w stronę centrum Katowic - w lewo w ulicę Kolejową (obecnie takiej możliwości nie ma). Nie będzie to jednak klasyczny lewoskręt. Z Kościuszki zjedziemy bowiem - za skrzyżowaniem z Kolejową - w prawo i po łuku wjedziemy do nowo wybudowanego tunelu pod DK81, z którego wyjedziemy na ulicę Kolejową. A stąd do centrum handlowego dostaniemy się przez, również planowane w ramach inwestycji, rondo.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Horoskop 2018 dla wszystkich znaków zodiaku wróżki z Katowic ZOBACZ

  Studniówki 2018 Tak się bawią maturzyści ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO

  Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

  Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIA  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego tyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY