Katowice, Sosnowiec, Świętochłowice: zmiany w ruchu...

  Katowice, Sosnowiec, Świętochłowice: zmiany w ruchu tramwajów w związku z remontami

  tos

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uwaga na zmiany w rozkładzie jazdy

  Uwaga na zmiany w rozkładzie jazdy ©ARC

  Tramwaje Śląskie przygotowały zmiany w ruchu tramwajów w trzech miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. We wszystkich przypadkach zmiany związane są z prowadzonymi remontami. Prace modernizacyjne toczą się na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach i ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Na pętli w Katowicach-Brynowie powstaje z kolei centrum przesiadkowe.
  Uwaga na zmiany w rozkładzie jazdy

  Uwaga na zmiany w rozkładzie jazdy ©ARC

  W sobotę i niedzielę, 12 i 13 stycznia, zawieszony będzie ruch tramwajów na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. Wykonawca prac modernizacyjnych będzie przekładał rozjazdy technologiczne, aby w poniedziałek tramwaje mogły już kursować po nowym torze. Rozpoczną się wówczas prace na drugim, po którym tramwaje jeździły dotychczas.

  W sobotę i niedzielę tramwajowa "7" jeździć będzie na trasie Katowice Zawodzie Zajezdnia - Chorzów Batory Zajezdnia, a "17" z pętli w Rudzie Śląskiej-Chebziu przez Łagiewniki do placu Sikorskiego w Bytomiu. Uruchomiona zostanie również zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona numerem T-7, która połączy przystani Chorzów Batory Zajezdnia i Łagiewniki Targowisko.

  Już w piątek, 11 stycznia, wprowadzone zostaną z kolei zmiany w Katowicach. Na pętli w Brynowie rozpoczynają się prace budowlane związane z powstawaniem w tym miejscu centrum przesiadkowego.  - W związku z tym konieczna będzie zabudowa rozjazdu technologicznego i budowa tymczasowego peronu w rejonie wiaduktu kolejowego przed pętlą. Dzięki temu będziemy mogli wozić pasażerów do i z Brynowa wagonami dwukierunkowymi – podkreśla rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA Andrzej Zowada.

  Już od godz. 21 w piątek, a także przez całą sobotę i niedzielę (11-12 stycznia 2019 r.) tramwaje linii nr 6, 14 i 16 dojeżdżać będą tylko do placu Miarki. Na trasie Katowice Plac Wolności - Brynów Kościuszki będzie wówczas jeździć autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-16. W sobotę nie będzie też kursować linia nr 0, a od tego dnia do odwołania zawieszona zostanie linia nr 33.

  Podczas weekendu tramwajarze zamierzają zamontować tymczasowy rozjazd i przygotować dla pasażerów tymczasowy peron na przystanku Brynów Huberta. Od niedzieli dojeżdżać będą do niego tramwaje linii nr 16 (z Pętli Słonecznej) i 36 (z Zawodzia) - obsługiwane taborem dwukierunkowym. Na czas remontu "6" i "14" będą dojeżdżać tylko do placu Miarki.

  Sporo zmian szykuje się również w Sosnowcu. W stolicy Zagłębia prace toczą się na ulicy Mariackiej i Żeromskiego, gdzie przez najbliższe dwa miesiące ruch tramwajów będzie wstrzymany.

  Tramwaje linii nr 21 jeździć będą na trasie Dąbrowa Górnicza Huta Katowice - Będzin Cmentarz Komunalny, a linia nr 24 na trasie Konstantynów Okrzei - Milowice Pętla. Tę drugą linię obsługiwać będą wagony z zajezdni w Katowicach-Zawodziu. Tak samo będzie z liniami nr 15, 26 i 27, które jednak pozostaną na dotychczasowych trasach. Linia nr 42 kursować będzie z większą częstotliwością, uruchomiona zostanie też tymczasowa linia nr 44 na trasie Będzin Zajezdnia - Będzin Cmentarz Komunalny.

  Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi też autobusową komunikację zastępczą, oznaczoną jako T-21, kursującą w relacji okrężnej: Będzin Cmentarz Komunalny – Pogoń Klub Kiepury – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Ostrogórska – Sosnowiec aleja Zwycięstwa – Pogoń Kościół – Będzin Cmentarz Komunalny, z częstotliwością co 10 minut. Linia obsługiwać będzie wszystkie przystanki autobusowe znajdujące się na trasie przejazdu.

  – Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez Wykonawcę prac w dzielnicy Nowa Pogoń przyjęliśmy, że powyższe zmiany obowiązywać będą do 20 marca. Mamy nadzieję, że realizacja robót – tak jak dotychczas – przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem i za 2 miesiące tramwaje będą mogły wrócić na swoje stałe trasy i wykonawca zgłosi budowę do odbioru – zaznacza rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA Andrzej Zowada.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY