Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice: wakacje w mieście będą tańsze z Katowicką Kartą Mieszkańca. Jakie czekają na nas zniżki?

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Za dzienny bilet wstępu na kąpielisko Bugla mieszkańcy Katowic z Katowicką Kartą Mieszkańca płacą 9 złotych, a pozostałe osoby 18 złotych. Zniżka 50% dotyczy też biletów ulgowych.
Za dzienny bilet wstępu na kąpielisko Bugla mieszkańcy Katowic z Katowicką Kartą Mieszkańca płacą 9 złotych, a pozostałe osoby 18 złotych. Zniżka 50% dotyczy też biletów ulgowych. Karina Trojok
Choć sezon urlopowy rozkręcił się już na dobre, to nie wszyscy decydują się na wyjazdy i zostają na miejscu, aby odpocząć w swoim mieście. Mieszkańcy Katowic mogą w tym czasie korzystać z bogatej oferty kulturalnej i festiwalowej, a także sportowo-rekreacyjnej. Aby letni relaks był mniej obciążający dla domowego budżetu można skorzystać z wielu zniżek, które zapewnia posiadanie Katowickiej Karty Mieszkańca.

Jakie korzyści płyną z posiadania Katowickiej Karty Mieszkańca? Przykładowo, za dzienny bilet wstępu na kąpielisko Bugla mieszkańcy Katowic z KKM płacą 9 złotych, a pozostałe osoby 18 złotych. Zniżka 50% dotyczy też biletów ulgowych.

– Głównym celem Katowickiej Karty Mieszkańca jest premiowanie osób, które są zameldowane w Katowicach i odprowadzają podatki w naszym mieście. Dzięki tym pieniądzom budujemy m.in. nowe baseny, place zabaw, utrzymujemy zieleń czy też organizujemy szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych. Dlatego właśnie mieszkańcy Katowic są traktowani w naszym mieście priorytetowo. Katowicka Karta Mieszkańca umożliwia katowiczanom korzystanie ze zniżek na usługi instytucji kultury, sportu i rekreacji. Warto z tej oferty korzystać również w okresie wakacji, kiedy wolnego czasu do zagospodarowania mamy więcej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Do Programu Katowickiej Karty Mieszkańca włączyło się już 103 partnerów prywatnych oraz 12 jednostek miejskich. Oferta zniżek dla posiadaczy KKM obejmuje korzystanie m.in.: z miejskich basenów Bugla i Rolna, Brynów oraz Burowiec, kortów tenisowych czy siłowni.

Katowice to miasto muzyki, więc posiadacze KKM również na takie wakacyjne festiwale jak Tauron Nowa Muzyka czy OFF Festival Katowice mogą zakupić bilety z 20% rabatem. Ze zniżki można także skorzystać kupując bilety na spektakle organizowane w ramach Letnich Ogrodów Teatralnych. KKM to nie tylko ulgi na wydarzenia kulturalne, ale także na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne, weterynaryjne, prawne, jubilerskie, czy transportowe.

Dla osób lubiących podróżować przygotowano zniżki na wyjazdy turystyczne, wycieczki, noclegi. KKM oferuje również zniżki m.in. na tor kartingowy, do Śląskiego Wesołego Miasteczka „Legendia", wypożyczenie sprzętu na spływy kajakowe i pontonowe, relaks w Termach Chochołowskich, parków trampolin, wstęp do papugarni, wypożyczenie wrotek, zniżkę do księgarni, zwiedzanie muzeów oraz wiele innych.

Nie przeocz

- Dostrzegamy spore zainteresowanie naszymi obiektami ze strony posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca. Sezon na kąpielisku Rolna rozpoczęliśmy 18 czerwca, a 24 czerwca na Bugli. Do końca czerwca tylko z tych dwóch obiektów skorzystało prawie 23 tys. osób, z czego ponad połowa robiła to taniej, bo korzystała ze zniżek KKM – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach. – Mieszkańców Katowic zapraszamy również na nasze bezpłatne obiekty takie jak basen przy ul. Gliwickiej, czy wodne place zabaw – zachęca dyrektor.

Program „Katowicka Karta Mieszkańca" realizowany jest od 1 września 2020 r. Mimo obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 od rozpoczęcia realizacji programu do 7 lipca br. wydanych zostało prawie 76 tys. kart:

  • 46 831 karty przez aplikację,
  • 7 010 kart poprzez stronę internetową,
  • 21 928 karty w formie plastikowej,
  • 56 kart przypisanych do karty płatniczej.

Kartę mogą otrzymać osoby, które spełnią co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • są zameldowane w Katowicach na pobyt stały (bez względu na wiek),
  • są zameldowane na pobyt czasowy i rozliczają w Katowicach podatek dochodowy od osób fizycznych (dzieci do 18 roku życia mogą otrzymać kartę – jeżeli choć jeden z rodziców / opiekunów prawnych rozlicza podatek w Katowicach),
  • rozliczają w Katowicach podatek dochodowy od osób fizycznych (dzieci do 18 roku życia mogą otrzymać kartę – jeżeli choć jeden z rodziców / opiekunów prawnych rozlicza podatek w Katowicach),
  • osoby przebywają w katowickich placówkach opiekuńczo-wychowawczych (do 18 roku życia), a także wychowawcy i dyrektorzy tych placówek,
  • studenci uczelni zameldowani w Katowicach na pobyt czasowy,
  • osoby zameldowane na pobyt czasowy w Katowicach, które nie ukończyły 26. roku życia,
  • osoby przebywające w całodobowej placówce pomocy społecznej na terenie miasta Katowice.

Jak wyrobić Katowicką Kartę Mieszkańca?

Katowicką Kartę Mieszkańca można pozyskać w trzech różnych formach. Każda z nich jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej liczby zniżek. Kartę mieszkańca można uzyskać w wersji elektronicznej (samodzielnie mogą to zrobić tylko osoby zameldowane na stałe) – poprzez aplikację mobilną (Katowicka Karta Mieszkańca) lub stronę internetową, przypisać do posiadanej karty bankowej (tzw. karta wirtualna) lub uzyskać kartę w wersji plastikowej (na wzór karty kredytowej). Poniżej opisujemy, w jaki sposób można uzyskać kartę dla każdego z opisanych sposobów. Można używać wszystkich trzech form karty jednocześnie lub korzystać z dowolnie wybranej przez siebie formy.

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera