Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice z wieży Muzeum Śląskiego. Widok na MCK, Spodek, KTW, Bogucice i Tysiąclecie, wiosna 2018

DN
Widok na zachód. W miejscu DOKP stoi już KTW. Obok - NOSPR, Spodek, MCK, za nimi Park Śląski i Stadion Śląski
Widok na zachód. W miejscu DOKP stoi już KTW. Obok - NOSPR, Spodek, MCK, za nimi Park Śląski i Stadion Śląski Dorota Niećko
Jeśli mamy wtorek, to te widoki dostaniesz za darmo. A widok się zmienia, bo zmieniają się Katowice. Zobaczcie, co widać z wieży Muzeum Śląskiego wiosną 2018

Co widać z wieży Muzeum Śląskiego w Katowicach? Nie tylko Katowice. Przy dobrej widoczności zobaczycie stąd Beskidy i Babią Górę. Stadion Śląski jest na wyciągnięcie ręki. Bogucice przypominają miasto-ogród. Bliziutko wydaje się być góra Dorotka, która jest w Będzinie. A bliżej? Przy rondzie nie ma już biurowca DOKP. W jego miejscu stoi pierwsza z dwóch wież biurowców .KTW, ta niższa. Ma 66 metrów i pierwsze firmy wprowadzą się tu w czerwcu 2018. Obok widać centrum kongresowe, Spodek, na północy Bogucice i osiedle Na Alpach, na wschód - Gwiazdy, Zawodzie i Dąbrówkę, a dalej Sosnowiec. Na południe - centrum miasta z katedrą, bibliotekę akademicką i biurowce Silesia Star. A pod nami - średnicówkę i wylot z tunelu. Katowice z wysokości 40 metrów wyglądają w słoneczny dzień naprawdę imponująco. Spójrzcie na zdjęcia. W większości zostały wykonane w majówkę 2018. Część, dla porównania, jest z wczesnej jesieni 2017.

ZOBACZ KATOWICE Z WIEŻY MUZEUM ŚLĄSKIEGO W GALERII

CHCECIE PORÓWNAĆ WIDOKI? OTO KATOWICE Z WIEŻY MUZEUM W ROKU 2014. LINK

Wieża szybu „Warszawa II”, zaadaptowana na wieżę widokową, została udostępniona turystom kilka lat temu. Po wzmocnieniu fundamentów, dobudowaniu windy panoramicznej, zabezpieczeniu podestów i balustrad, wykonaniu oświetlenia oraz stworzeniu zadaszenia, zyskała swój dawny blask. Na górę wjeżdża się windą, nie możemy wejść po schodach. Wjeżdżamy na wysokość 40 metrów, choć cała konstrukcja ma 47 metrów.

Czynna jest sezonowo, od wiosny do jesieni, codziennie, prócz poniedziałków. Ale, uwaga, jej dostępność jest także uzależniona od pogody. Gdy leje i wieje, na wieżę się nie dostaniemy. Na górze przy balustradach przymocowano tabliczki, informujące, jakie budynki widzimy z tego miejsca.

Wieża Muzeum Śląskiego. Bilety i godziny.

Informacje na temat aktualnej możliwości wjazdu na wieżę można zaczerpnąć w kasach lub punkcie informacyjnym Muzeum Śląskiego. Jednorazowo na wieży może przebywać maksymalnie 10 osób. W zależności od natężenia ruchu zwiedzających, czas przebywania na platformie widokowej regulują pracownicy Muzeum w zakresie od 5 do 15 minut.

Podobnie jak wszystkie obiekty Muzeum Śląskiego, wieża widokowa jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-20.00 (ostatni wjazd o 19.50). W każdy wtorek wstęp jest bezpłatny. Wszystkie informacje na temat cen biletów można odnaleźć w zakładce Bilety. Bilety uprawniają do jednorazowego wjazdu na wieżę.

Ceny biletów uprawniających jedynie do wjazdu na wieżę:

  • bilet normalny:5 zł
  • bilet ulgowy:3 zł
  • bilet rodzinny: 12 zł

W każdy wtorek na wieżę wjedziemy za darmo ale trzeba i tak udać się do kasy i pobrać bilet zerowy.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

PROGRAM TyDZień 18.05.2018

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera