Katowice. Zmieniła się organizacja ruchu na węźle Giszowiec. Po świętach kolejna zmiana

Justyna Przybytek - Pawlik
Justyna Przybytek - Pawlik
Przebudowa węzła Giszowiec, czyli skrzyżowania ulic Pszczyńskiej (DK86) i 73 Pułku Piechoty (DK81).
Przebudowa węzła Giszowiec, czyli skrzyżowania ulic Pszczyńskiej (DK86) i 73 Pułku Piechoty (DK81). JPP
Udostępnij:
Zmieniła się organizacja ruchu na węźle Giszowiec w Katowicach. Ruch w kierunku Tychów i Sosnowca został przeniesiony z jezdni wschodniej na nową jezdnię zachodnią. Dalej jest ciasno – po jednym pasie w każdą stronę – ale za to po nowej jezdni. Po świętach zamknięty zostanie natomiast odcinek ulicy Kolistej.

Zmiana na węźle Giszowiec w Katowicach. Ruch na DK86 został przeniesiony z jezdni wschodniej na nową jezdnię zachodnią

W środę, 31 marca, ruch w ciągu Pszczyńskiej (DK86) został przełożony ze starej jezdni wschodniej na nowo wybudowaną jezdnię zachodnią. Kierowcy do Tychów i Sosnowca wciąż jadą po jednym pasie ruchu, ale za to po nowej drodze. To jeden z milowych kroków w trakcie przebudowy węzła Giszowiec, czyli skrzyżowania ulic Pszczyńskiej (DK86) i 73 Pułku Piechoty (DK81).

Nie przeocz

Kolejna zmiana nastąpi po świętach – 7 kwietnia zamknięty zostanie fragment ulicy Kolistej, a wiadukt nad nią będzie rozbierany.

- Odcinek Kolistej będzie zamknięty nie dłużej niż przez trzy tygodnie, przy czym dołożone zostaną starania, aby ten okres skrócić. W tym czasie dla kierowców możliwa będzie nawrotka na skrzyżowaniu z ul. Górniczego Stanu – zapowiadał Tomasz Kawalec, kierownik budowy z firmy NDI – generalnego wykonawcy robót.

Następna duża zmiana na węźle Giszowiec nastąpi w maju: planowane jest otwarcie dwóch pasów ruchu w kierunku na Tychy na odcinku Pszczyńskiej od autostrady A4 aż do zjazdu na ulice Kolistą i 73 Pułku Piechoty.

Zobacz koniecznie

Przebudowa za 247,5 mln zł. W tym roku otwarcie zjazdu z A4 na DK86

Przypomnijmy: przebudowa węzła Giszowiec, czyli skrzyżowania ulic Pszczyńskiej (DK86) i 73 Pułku Piechoty (DK81), trwa od 2019 roku i dotyczy jednego z wąskich drogowych gardeł Katowic o olbrzymim natężeniu ruchu: tylko DK86 każdego dnia jeździ około 58,5 tysiąca pojazdów.

Inwestycja obejmuje modernizację skrzyżowania Pszczyńskiej i 73 Pułku Piechoty, ale też Pszczyńskiej (DK86) na odcinku od autostrady A4 aż do ul. Górniczego Stanu, a także ulic 73 Pułku Piechoty, Karolinki i Kolistej. W efekcie realizacji powstaną tu dwa węzły: jeden będzie rozprowadzał ruch tranzytowy w kierunku Tychów i Skoczowa oraz na północ w kierunku Łodzi i Gdańska, drugi będzie dedykowany dla ruchu lokalnego – w kierunku Giszowca, Murcek i Ochojca.

Zadanie pochłonie 247,5 mln zł (z czego aż 210 mln zł – to dofinansowanie unijne) i jest największą drogową realizacją Katowic od czasu budowy tunelu pod Rondem im. gen. Jerzego Ziętka.

Zakończenie wszystkich prac w ramach przebudowy ma nastąpić dopiero przed końcem czerwca 2022 roku.

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

N
NidaYasir

Fantastic work-from-home opportunity for everryone... Work for three to eight hrs a day and start getting paid in the range of 7,000-14,000 dollars a month... Weekly payments Learn More details Good luck...

See.... www.cashapp3.com

Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie