Katowicki Dzień Seniora 2021. To już szósta edycja corocznego święta seniorów. Miasto przygotowało wiele imprez towarzyszących

Materiał informacyjny Miasta Katowice
Udostępnij:
W poniedziałek, 27 września, na katowickim rynku odbędzie się szósta edycja Katowickiego Dnia Seniora. W ramach wydarzenia miasto Katowice przygotowało dla seniorów koncerty, seans filmowy, a także liczne występy artystyczne. Do udziału w imprezie serdecznie zaprasza wszystkich katowickich seniorów Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wydarzenia na katowickim rynku

W poniedziałek, 27 września, na katowickim rynku odbędą się główne wydarzenia Katowickiego Dnia Seniora. Od godziny 11:00, na seniorów czeka szereg niespodzianek m.in. koncert Marco Boccino, występy artystyczne, konkursy oraz poczęstunek.

Imprezy towarzyszące Katowickiego Dnia Seniora

Wydarzenia związane z Katowickim Dniem Seniora rozpoczną się już w niedzielę, 26 września. W siedzibie stowarzyszenia FAMI.LOCK odbędzie się koncert ballad i romansów rosyjskich w wykonaniu Aleksandra Macerdiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp wolny dla 40 osób.

Dzień później, w poniedziałek, 27 września, w Teatrze Bez Sceny wystawiona zostanie komedia pt. „Szczęście". Wstęp wolny dla 40 osób. Zarówno Teatr Bez Sceny, jak i siedziba stowarzyszenia FAMI.LOCK znajdują się przy ul. 3-go Maja 11 w Katowicach.

Z kolei we wtorek, 28 września, na ekranie kina Światowid pojawi się projekcja amerykańskiej komedii pt. „Jak wywołałam byłą żonę". Start o godzinie 14:00. Wstęp wolny dla 150 osób.

Również we wtorek, na godzinę 19:00, zaplanowano koncert „Na Bosso" w wykonaniu Doroty Chanieckiej. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia FAMI.LOCK.

Celem Katowickiego Dnia Seniora będzie wspólne, radosne zamanifestowanie aktywnej obecności seniorów w przestrzeni miasta Katowice.

Harmonogram Szóstego Dnia Seniora:

  • 10.30 – 11.00 rozpoczęcie promocji imprezy: oprawa muzyczna w wykonaniu DJ-a + pierwsze działania aktorów szczudlarzy + komunikaty prowadzącego,
  • 11.00 -11.15 uroczyste rozpoczęcie imprezy z udziałem władz miasta Katowice,
  • 11.15 - 12.00 włoskie przeboje w wykonaniu Marco Boccino - występ artystyczny,
  • 12.15 – 13.00 występ estradowy,
  • 13.00 – 13.20 Teatr Gry i Ludzie – plenerowe widowisko,
  • 13.20 – 13.50 występ artystyczny,
  • 13.50 – 14.00 uroczyste zakończenie imprezy.

Przez cały czas trwania imprezy seniorzy będą mogli zapoznać się z ofertą partnerów programu pn. „Aktywni Seniorzy 60+" oraz Katowickiej Karty Mieszkańca, a także pokazami gości - straży pożarnej, komendy policji, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ponadto, w trakcie trwania imprezy będzie także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w Szczepionkobusie, w godzinach 11:00 – 17:00. Odbędą się również warsztaty kulinarne dla seniorów.

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie