Katowicki Skład Neonów jest już czynny codziennie [WIDEO]

  Katowicki Skład Neonów jest już czynny codziennie [WIDEO]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowicki Skład Neonów jest już czynny codziennie [WIDEO]
  1/4
  przejdź do galerii
  Katowicki Skład Neonów, czyli długo wyczekiwana w stolicy aglomeracji, galeria świetlnych reklam już działa. Działalność składu oficjalnie zainaugurowano w miniony czwartek. Od poniedziałku odnowione neony można oglądać już codziennie.
  Skład Neonów mieści się w Strefie Centralnej, klubokawiarni niedawno otwartej na pierwszym piętrze Centrum Kultury Katowice. Jak na razie są tu trzy świetlne reklamy. Można je oglądać codziennie od 9 do 21. , odpalane są około godz. 17.  Wśród nich jest całkiem nowy trzymetrowy neon z napisem Strefa Centralna, odnowiony napis Aria z sosnowieckiego hotelu oraz kino Millenium.
  Millenium świeci się tylko częściowo, na rewitalizację kolejnych świetlnych liter potrzeba pieniędzy. Na ten cel zostanie przeznaczony dochód z biletów – cegiełek sprzedanych podczas otwarcia Składu Neonów. W sumie organizatorom udało się uzbierać 840 zł.

  - To około 15 proc. pieniędzy potrzebnych na rewitalizację. Kolejne będziemy zbierali przy okazji następnych wydarzeń oraz od sponsorów -– mówi Krzysztof Krot, szef Strefy Centralnej.

  Dwa spośród trzech neonów - Millenium i Atria - pochodzą ze zbiorów Dominika Tokarskiego, członka stowarzyszenia Moje Miasto. Tokarski od lat ratuje śląskie i katowickie neony, to on jako pierwszy zainicjował w stolicy aglomeracji, która niegdyś słynęła jako "miasto tysiąca neonów" dyskusję o stworzeniu tu muzeum neonów. Pierwotnie pomysł był taki, aby świetlną galerię stworzyć na olbrzymiej kratownicy umieszczonej na ulicy Tylnej Mariackiej. Projekt miał być realizowany wspólnie z Urzędem Miasta oraz PKP. Niestety jak dotąd z planów nic nie wyszło.  *Nietypowe zjawisko! Tatry, Babia i inne góry widziane z Katowic i Sosnowca [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Klubowa Mapa Województwa Śląskiego już działa! [ZOBACZ, GDZIE SIĘ BAWIĆ]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Zakaz palenia węglem w piecach: Ile to będzie nas kosztowało? [SZOKUJĄCE WNIOSKI]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo