Katowickie kilometry dobra. Dla odmiany życia dzieci i...

  Katowickie kilometry dobra. Dla odmiany życia dzieci i młodzieży - kampania w katowickim Spodku ZDJĘCIA

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowickie kilometry dobra
  1/39
  przejdź do galerii

  Katowickie kilometry dobra ©Jolanta Pierończyk

  Katowickie kilometry dobra. Dla odmiany życia dzieci i młodzieży - to kampania społeczna Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. Kilometry dobra układa się z jednozłotówek. Na prowadzenie świetlic terapeutycznych, na organizację wakacji. Jedna z akcji zbierania pieniędzy odbyła się 25 marca w Spodku, przy okazji meczu siatkarskiego drużyn GKS Katowice i Jastrzębski Węgiel.
  To już 5. edycja ogólnopolskiej akcji „Kilometry dobra”. Po raz pierwszy uczestniczy w niej Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, które od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy.

  Wolontariuszy akcji można było spotkać w Spodku podczas meczu siatkarskiego pomiędzy drużynami GKS Katowice i Jastrzębski Węgiel. Kibice wsparli akcję nie tylko jednozłotowymi monetami, ale także banknotami.

  Jak dołączyć do akcji?


  „Kilometry dobra” rozpoczęły się 1 marca i potrwają do 3 czerwca. Przed nami jeszcze wiele różnych imprez, podczas których zbierane będą monety o jednozłotowym nominale, które nakleja się na specjalnie przygotowaną taśmę.

  – Jeden metr to 44 zł. Z akcji, które odbyły się w tym roku, uzbierało się już około 570 m, czyli ponad 25 tys. zł – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”.

  Zobacz galerię

  Plon minionego weekendu nie jest jeszcze znany. Kampanii towarzyszy próba bicia rekordu Guinnessa w układaniu ciągu jednozłotówek przyklejanych do wspomnianej taśmy. Finał odbędzie się 3 czerwca podczas Dnia Dziecka na katowickim rynku. Za zdobyte pieniądze będą utrzymywane świetlice terapeutyczne i organizowane wakacje dla dzieci.

  Do akcji może przyłączyć się każdy i zbierać złotówki w swoim środowisku. Pieniądze można zbierać w szkołach, lokalach gastronomicznych lub firmach podczas koncertów, imprez sportowych czy rodzinnych, festynów... Wystarczy podczas takich imprez stworzyć odpowiedni punkt, gdzie chętni będą mogli podarować swoje złotówki. Wszystko, co potrzebne do stworzenia takiego punktu (plakaty, taśmę, puszki), dostarczy Dom Aniołów Stróżów.

  Można się z nim skontaktować pod adresem: kilometrydobra@anioly24.pl.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn informacyjny reporterów Dziennika Zachodniego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION