Kazimierz Karolczak: Połączenia autobusowe z metropolii do...

  Kazimierz Karolczak: Połączenia autobusowe z metropolii do Pyrzowic jesienią GOŚĆ DNIA DZIENNIKA ZACHODNIEGO I RADIA PIEKARY

  Iwona Świetlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  - Regularne połączenia autobusowe z miast metropolii na lotnisko zostaną wprowadzone jesienią - zapewniał Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w porannym „Gościu Dnia" Dziennika Zachodniego i Radia Piekary.
  Dziś Gościem Dnia Dziennika Zachodniego i Radia Piekary jest Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

  W rozmowie z Marcinem Zasadą mówił o dojeździe z miast metropolii na lotnisko w Pyrzowicach. KZK GOP po porozumieniu z Metopolią, ogłosił przetarg na cztery linie. Zapisano w nim trasy i rozkład jazdy autobusów.

  - Lotnisko obsługuje obecnie miliony pasażerów, bije rekordy frekwencji. To zatem bardzo dobra opcja. Jednak cała procedura jest czasochłonna i autobusy na lotnisko w Pyrzowicach będą jeździć dopiero od jesieni.


  Jak twierdzi przewodniczący zarządu GZM, opóźnienia wynikają z szeregu uwag do propozycji. - Ścierały się dwie koncepcje: czy mają to być połączenia ekspresowe, czy trasy normalnych autobusów, które odwiedzą jak największą liczbę miejsc. Tyle, że dojazd z najdalszych miast, takich jak Tychy czy Gliwice, trwałby wtedy może nawet około dwóch godzin. Byłem za jak najmniejszą liczbą przystanków - wyjaśnia.

  Od niedawna znany jest wstępny rozkład jazdy autobusów na lotnisko. - Proponowany rozkład jazdy wypracowany przez specjalistów ogłosiliśmy dopiero półtora miesiąca temu. Postanowiłem popracować nad tym dłużej i znaleźć najsensowniejsze rozwiązanie - tłumaczył Karolczak.

  Marcin Zasada zapytał Kazimierza Karolczaka o to, czy koncepcja dojazdu autobusami z miast metropolii na lotnisko, pozwoliła zapomnieć o obiecanej Kolei Metropolitalnej dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. - Mam nadzieje, że przez trzy najbliższe lata dopracujemy także połączenia kolejowe. Sprawdzimy, gdzie jest największa potrzeba, ale bierzemy pod uwagę połączenie na lotnisko w Pyrzowicach - powiedział.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Redaktorze- moze w jesieni powtorzy pan rozmowe z tym kacykiem?

  Demokrata pańszczyźniany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Nastepny picer!
  Czy tego typu wprowadzanie w blad obywateli nie ma charakteru czynu przestepczego podlegajacego odpowiedzialnosci karnej? Alez nie - przeciez pleps jest po to by go oklamywac - a...rozwiń całość

  Nastepny picer!
  Czy tego typu wprowadzanie w blad obywateli nie ma charakteru czynu przestepczego podlegajacego odpowiedzialnosci karnej? Alez nie - przeciez pleps jest po to by go oklamywac - a do tego Prawo i Sprawiedliwosc robi prawo (sprawiedliwosc to dla nich cos nieznanego.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A mozno by tak drabiniokiym z kuniym?

  Hyjdla ze Ficnerki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  O! Juzajs nowo bojka!
  Mo byc: pociong na lotnisko, pora razy boua godka o autobusie - a co jest? Na pouonczynie z lotniska do Katowic cza czekac 1 godzina.
  No i co? Lobby pamponiow ze Pyrzowic i...rozwiń całość

  O! Juzajs nowo bojka!
  Mo byc: pociong na lotnisko, pora razy boua godka o autobusie - a co jest? Na pouonczynie z lotniska do Katowic cza czekac 1 godzina.
  No i co? Lobby pamponiow ze Pyrzowic i Mierzyncic je mocne. W koncu kasujom subwyncje Unii za grunta rolna, kasujom odszkodowanie za niyudane zbiory - a do tego kasujom za parkingi na swojich polach. To majom na to, coby torpedowac kozdo ideja dojazdu na lotnisko.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo