Kerry Fisher „Posłuszna żona” RECENZJA: powieść obyczajowa z...

  Kerry Fisher „Posłuszna żona” RECENZJA: powieść obyczajowa z elementami thrillera psychologicznego. Idealna na jesienne wieczory

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Idealne małżeństwo czy idealna mistyfikacja? Wielka miłość czy wielka ułuda? Rodzinne szczęście czy rodzinny dramat? Kerry Fisher właściwie do końca swojej powieści pt. „Posłuszna żona” nie udziela jednoznacznych odpowiedzi. Pozwala czytelnikowi wciągnąć się w tę historię, która łączy w sobie powieść obyczajową z elementami thrillera psychologicznego. A czyta się ją bardzo dobrze!
  Kerry Fisher „Posłuszna żona” RECENZJA: powieść obyczajowa z elementami thrillera psychologicznego. Idealna na jesienne wieczory

  ©Mat. pras. Wydawnictwa Literackiego

  Akcja dzieje się w Anglii i we Włoszech. Bohaterkami są Maggie i Lara, dwie kobiety, które weszły do włoskiej rodziny bogatych Farinellich wychodząc za mąż za braci: Nico i Massimo. Obie są drugimi żonami – Maggie żoną Nico, a Lara - Massimo. Maggie ma syna, a Nico córkę z pierwszego małżeństwa. Próbują stworzyć szczęśliwą rodzinę, co nie jest łatwe, bo pasierbica Maggie jej nie znosi, tęskni za swoją mamą, która zmarła. Maggie żyje w cieniu pierwszej, przedwcześnie zmarłej żony swojego męża, ale próbuje za wszelką cenę z tego cienia wyjść.

  Lara i Massimo mają syna. On zarabia wielkie pieniądze, ona prowadzi dom i wychowuje syna. Wydają się być idealną parą i idealną rodziną. A jak wiadomo – takie małżeństwa i rodziny nie istnieją. Pozory w tym przypadku mylą wszystkich, także najbliższych w rodzinie Farinellich.

  Fiona Mitchell „Pokój służącej”: powieść o roli kobiety i niewolnictwie we współczesnym świecie

  Jakby komplikacji rodzinnych było mało, matka braci rządzi silną ręką i decyduje o wszystkim. Dla Maggie jest to sytuacja kompletnie nowa, bo jej mama jest zupełnie inna.

  Szybko jednak okaże się, że świat włoskiej rodziny nie jest taki idealny, kiedy Maggie odkryje głęboko skrywany sekret pierwszej żony Nico. Początkowo w obawie przed tym, aby nie zranić ukochanego, będzie chciała zachować ów sekret dla siebie. Jednak nie wszystko zależy od Maggie…

  „Posłuszna żona” to opowieść o kobiecej przyjaźni, ale także – a właściwie przede wszystkim - o ważnym problemie społecznym, jakim jest przemoc domowa. To także historia o tym, jak trudno zbudować szczęśliwą rodzinę ludziom po przejściach, jak ważne jest zaufanie w rodzinie i jak łatwo rodzinne sekrety przemienić w mroczne tajemnice o destrukcyjnej sile.

  Tracy Rees „Tajemnice Amy Snow”: przyjaźń, konwenanse społeczne we wczesnowiktoriańskiej Anglii

  Autorka stosuje narrację pierwszoosobową i prowadzi ją z punktu widzenia dwóch głównych bohaterek. Dzięki temu opowieść jest sugestywna, barwniejsza, ciekawsza, a czytelnik zostaje wrzucony w samo epicentrum zdarzeń w rodzinie Farinellich.

  Siłą tej powieści są barwne opisy rzeczywiści (zwłaszcza w wykonaniu Maggie!), dynamiczna akcja, wiarygodne portrety psychologiczne postaci i sarkastyczne poczucie humoru. „Posłuszną żonę” czyta się bardzo dobrze. Sprawdzi się jako lektura na jesienne wieczory.

  Kerry Fisher, „Posłuszna żona”, Wydawnictwo Literackie, 2018, 464 strony

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Spotkania Medyczne. Odc. 1 - Borelioza.


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo