Kibice GKS Katowice pomalowali w klubowe barwy skrzynki i szafy elektryczne przy ulicach ZDJĘCIA

TKZaktualizowano 
Katowice, Mikołowska TK/Dziennik Zachodni
W centrum Katowic od pewnego czasu można zobaczyć skrzynki elektryczne, szafy oświetlenia ulicznego, szafy podłączeń telefonicznych oraz skrzynki podłączeń gazowych pomalowane w żółto-zielono-czarne pasy. To barwy GKS Katowice, co wskazuje, że malarzami są kibice GieKSy. Co myślicie o takim upiększeniu przestrzeni miejskiej? ZOBACZ ZDJĘCIA

Już nie tylko graffiti i napisy na murach na cześć ulubionego klubu. Kibice GKS-u Katowice postanowili jeszcze w inny sposób znaczyć swój teren w mieście.

Pomalowali w klubowe barwy skrzynki m.in. elektryczne (rozdzielnice), szafy oświetlenia ulicznego. Przy okazji zamalowali napisy ostrzegawcze umieszczone na nich: "Nie dotykać! Urządzenie elektryczne".

Ich "dzieła" można zobaczyć głównie przy ulicy Mikołowskiej (w okolicach skrzyżowania z Poniatowskiego, przy przystanku autobusowym nieopodal kościoła pw. Piotra i Pawła), naprzeciwko tego kościoła, również blisko kolejowego wiaduktu oraz przy Słowackiego blisko skrzyżowania z Matejki. Urządzenia pomalowano też przy Kominka, Jordana, Kamiennej.

Podoba Wam się takie przyozdobienie tych urządzeń? Zobaczcie ZDJĘCIA

O tę sprawę zapytaliśmy w Tauronie.

Niezależnie od tego, jaka jest intencja i na jaki kolor są pomalowane lub obklejone urządzenia energetyczne, to jest to niedozwolone i narusza estetykę przestrzeni publicznej. W przypadku urządzeń energetycznych może być to również niebezpieczne, o czym informują tablice ostrzegawcze na naszej infrastrukturze. Ich zamalowywanie lub naruszanie jest absolutnie niedozwolone - przekazała nam Ewa Groń, rzeczniczka prasowa Tauron Dystrybucja SA.

Nie przegapcie

Zobaczcie koniecznie

Trener Górnika Zabrze o przygotowaniach do Ekstraklasy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 23

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Świetny pomysł. Dużo lepiej to wygląda. Więcej,więcej.......

D
Dąbrowska GieKSa

GKS jest katowickim klubem to i elektryczne skrzynki w centrum miasta są w barwach klubowych. Oczywista sprawa!

G
Gość
to podaj adres.... heheheh

Sam podaj swój cwaniaczku. Pewnie mocnyś tylko w gębie i z kolesiami obok.

m
morda
2019-07-18T12:08:59 02:00, Karolina:

Marcin Krupa jest pewnie zachwycony. Ja nie, bo wandalizm jest wandalizmem a na promocję i działalność III ligowego klubu Katowice przeznaczyło w tym roku ponad 20 mln złotych, również z moich podatków

2019-07-18T12:17:08 02:00, Gość:

Karolinko jeżeli nie masz na jakiś temat pojęńcia to milcz GKS Katowice będzie grał w drugiej lidze dlatego o reszcie nie warto z tobą rozmawiać

2019-07-18T21:55:56 02:00, Gość:

Jestem z Katowic i sram na waszą giekse i ruch.

to podaj adres.... heheheh

L
LIGOTA64
2019-07-18T23:59:21 02:00, Nikisz Fans:

Jak już to na Niebiesko, bo Katowice od zawsze są kojarzone z Ruchem. Rodowici Katowiczanie K.S. RUCH.

Gks to klub goroli.

a ruch to klub śmierdzieli i patologii. Trochę to jeszcze potrwa ale nikisz i szopy czeka wkrótce ten sam los co Giszowiec i Ligotę czyli znikniecie stamtąd na zawsze

a co do skrzynek to bardzo fajna akcja, mam nadzieję że będzie ich coraz więcej

S
Stach
2019-07-18T23:59:21 02:00, Nikisz Fans:

Jak już to na Niebiesko, bo Katowice od zawsze są kojarzone z Ruchem. Rodowici Katowiczanie K.S. RUCH.

Gks to klub goroli.

Albo Ultrahanysów co za stolyce śląska uznają katowice

a
abc
2019-07-18T23:59:21 02:00, Nikisz Fans:

Jak już to na Niebiesko, bo Katowice od zawsze są kojarzone z Ruchem. Rodowici Katowiczanie K.S. RUCH.

Gks to klub goroli.

Rodowici Katowiczanie to byli za FC Katowice 1905 lub POGOŃ Katowice 1920.

Wtedy Przyzakładowy klub Hajduki dostawał od Katowic 0:7.

Katowice grały o majstra, a Hajduki gościnnie grały na Wielkim Stadionie w Katowicach, bo swego nie miały.

N
Nikisz Fans

Jak już to na Niebiesko, bo Katowice od zawsze są kojarzone z Ruchem. Rodowici Katowiczanie K.S. RUCH.

Gks to klub goroli.

a
abc
2019-07-18T12:08:59 02:00, Karolina:

Marcin Krupa jest pewnie zachwycony. Ja nie, bo wandalizm jest wandalizmem a na promocję i działalność III ligowego klubu Katowice przeznaczyło w tym roku ponad 20 mln złotych, również z moich podatków

2019-07-18T12:17:08 02:00, Gość:

Karolinko jeżeli nie masz na jakiś temat pojęńcia to milcz GKS Katowice będzie grał w drugiej lidze dlatego o reszcie nie warto z tobą rozmawiać

2019-07-18T21:55:56 02:00, Gość:

Jestem z Katowic i sram na waszą giekse i ruch.

Polecam gustowne wc na rynku

G
Gość
2019-07-18T12:08:59 02:00, Karolina:

Marcin Krupa jest pewnie zachwycony. Ja nie, bo wandalizm jest wandalizmem a na promocję i działalność III ligowego klubu Katowice przeznaczyło w tym roku ponad 20 mln złotych, również z moich podatków

2019-07-18T12:17:08 02:00, Gość:

Karolinko jeżeli nie masz na jakiś temat pojęńcia to milcz GKS Katowice będzie grał w drugiej lidze dlatego o reszcie nie warto z tobą rozmawiać

Jestem z Katowic i sram na waszą giekse i ruch.

P
Picasso

Nie mam nic przeciwko temu aby wszystkie brudne, szpetne, obskurne, uświnione skrzynki w K-ce tak przemalować. Brawo za inicjatywę!

M
Mnie tam sie podoba!!!

Siwen

a
abc

Miasto powinno dać dotacje i dodatkowo przeznaczyć ściany miejskie na umieszczanie barw.

Teraz te skrzynki wyglądają super.

S
Siszejko

Powinni z budżetu miejskiego klubu odliczyć koszty i odmalowac

G
Gość

Nie jestem może esteta, ale takie są 100 razy lepsze niż szare brudne i pobazgrane,. Brawo za własne pieniądze, bez dotacji!!!

Dodaj ogłoszenie