Kibice GKS Katowice rozczarowani. Hokeiści przegrali z Cracovią i tracą dystans do lidera. Zobaczcie zdjęcia

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W meczu GKS Katowice - Cracovia górą znów byli goście. Mistrzowie Polski wyraźnie już tracą dystans do liderów tabeli. Zobaczcoe zdjęcia kibiców i z meczu.

Hokeiści GKS Katowice wrócili do Spodka po przerwie spowodowanej mistrzostwami świata w piłce ręcznej. Przed meczem minutą ciszyuczczono pamięć ofiar wybuchu w kamienicy w Szopienicach.

Mistrzowie Polski wyraźnie przegrali z liderami tabeli. Katowiczanie szczególnie mogą żałować okresu gry w przewadze w pierwszej tercji, gdy zmarnowali kilka znakomitych okazji na doprowadzenie do wyrównania. Cracovia wykorzystała to bezlitośnie wypunktowując GKS w drugiej części meczu strzelając dwa kolejne gole, pierwszego w pojedynczej, a drugiego w podwójnej przewadze.

Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem, które jednak dodało drużynie energii na ostatnie 20 minut. GKS zmarnował jednak okresy kolejnych przewag i to rywale zamknęli spotkanie krążkiem wstrzelonym do pustej bramki 22 sekundy przed ostatnią syreną.

GKS Katowice - Cracovia 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
0:1
Jiri Gula (15), 0:2 Patryk Wronka (25), 0:3 Saku Kinnunen (33), 1:3 Mateusz Bepierszcz (39), 1:4 Roman Rac (60).
Katowice: Murray - Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee - Varttinen, Wanacki, Simek, Monto, Lehtonen - Kolusz, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Hitosato - Maciaś, Ciepielewski, Krężołek, Smal, Bepierszcz.
Kary: GKS - 10; Cracovia - 12 min.