Kibice GKS Katowice zachwyceni sensacyjnym zwycięstwem siatkarzy nad Aluronem CMC Wartą Zawiercie. ZDJĘCIA

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Wielka sensacja w Katowicach. Siatkarze GKS po dziewięciu przegranych meczach z rzędu pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Jurajscy Rycerze nie wykorzystali szansy na skrócenie dystansu do prowadzącej w tabeli PlusLigi Resovii. Zobaczcie zdjęcia kibiców i z meczu.

Sensacja w PlusLidze. GKS Katowice bez straty seta pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie. Gospodarze przerwali długą serię porażek, goście nie odrobili dystansu do prowadzącej Resovii, która przegrała z ZAKS-ą. W składzie Warty nieobecni byli Uros Kovacević i Santiago Danani,

Zespół GKS zagrał dobry mecz na dużym poziomie koncentracji. Sety rozstrzygały się w końcówkach, w których katowiczanie zachowywali zimną krew, a goście popełniali kosztowne błędy. W pierwszym secie gospodarze zmarnowali jednak dwie piłki setowa, ale w decydującym momencie pomylił się z zagrywką Dawid Konarski. W drugiej asowymi zagrywkami popisywali się Jakub Szymański i Marcin Kania, a po dwóch niewykorzystanych setbolach sprawę zamknął ten pierwszy. W ostatniej odsłonie błyszczał Gonzalo Quiroga, a Warta tym razem nie zdołała doprowadzić do emocji na finiszu.

Mecz poprzedziła minuta ciszy dla ofiar piątkowego wybuchu gazu w Katowicach-Szopienicach.

GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:23, 25:19)