Kibice na meczu Polonia Bytom - Górnik II Zabrze zobaczyli porażkę gospodarzy

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Zaległy derbowy mecz w Bytomiu zakończył się zwycięstwem Górnika II Zabrze. Ten wynik był świetnym prezentem dla rezerw Zagłębia Lubin. Zobaczcie zdjęcia kibiców i z meczu Polonia Bytom - Górnik II Zabrze.

Polonia Bytom od dłuższego czasu konsekwentnie skracała dystans do prowadzącego w trzecioligowej tabeli Zagłębia II Lubin. W środę rezerwy Miedziowych wyszarpały wygraną na zamykającej tabelę Gaci, co okazało się zdobyczą bezcenną. W równolegle trwającym spotkaniu Polonia przegrała bowiem na stadionie Szombierek z Górnikiem II Zabrze.

Zabrzanie przyjechali do Bytomia jako zespół niepokonany w rundzie wiosennej. Jak się okazało seria ta nie jest przypadkowa. Uznawani za faworytów gospodarze od początku mieli sporo problemów. W 2 minucie Kamil Surowiec strzelił dla Górnika gola, którego sędzia nie uznał, ale już w 7 minucie goście objęli prowadzenie po rzucie karnym. Jeszcze w I połowie zabrzanie raz jeszcze wykonywali jedenastkę, ale Marcin Wodecki trafił z niej w poprzeczkę.

W drugiej połowie Polonia postawiła wszystko na jedną kartę i miała sporo okazji do wyrównania. Tymczasem sama straciła drugiego gola, gdy Alan Lubaski dobił strzał Bartłomieja Korbeckiego. Trzy minuty później było już 1:2, a w doliczonym czasie gry Trojanowski przestrzelił z pola bramkowego.

Gdy w Bytomiu sędzia zagwizdał po raz ostatni rezerwy Zagłębia cieszyły się z gola z rzutu karnego. Ta zbitka wydarzeń oznaczała, że lubinianie znów zwiększyli swoją przewagę do sześciu punktów.

Zobaczcie zdjęcia kibiców i z meczu Polonia Bytom - Górnik II Zabrze.

Polonia Bytom - Górnik II Zabrze 1:2 (0:1)