Kibice Ruchu Chorzów starli się z policją. 4 lata temu Ruch spadł z Ekstraklasy. Dziś Niebiescy mogą awansować do II ligi

2.06.2017 r. Zadyma na meczu Ruch Chorzów - Górnik Łęczna. Niebiescy spadli wtedy z Ekstraklasy.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
2.06.2017 r. Zadyma na meczu Ruch Chorzów - Górnik Łęczna. Niebiescy spadli wtedy z Ekstraklasy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W środę 2.06.2021 r. Ruch Chorzów zagra u siebie z rezerwami Miedzi Legnica i jeżeli nie przegra, to awansuje do eWinner 2. Ligi. Dokładnie cztery lata temu, 2 czerwca 2017 roku Niebiescy rozegrali ostatni mecz w Ekstraklasie, remisując z Górnikiem Łęczna 2:2. Spotkanie było przerwane w II połowie, a po nim doszło do zadymy i starć z policją na koniach. Część policjantów była ubrana w kamizelki z napisami „foto” i „media”. Zobacz ZDJĘCIA.

W sezonie 2016/2017 Ruch był ukarany odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe. Po remisie z Górnikiem Łęczna Niebiescy spadli z Ekstraklasy z ostatniego miejsca, mając 19 punktów. Spadł też przedostatni Górnik Łęczna - 22 pkt. Po meczu rozegranym 2 czerwca 2017 roku więcej mówiło się o zadymie przy Cichej niż o samym spotkaniu.

Zobacz ZDJĘCIA z zadymy na meczu Ruch Chorzów - Górnik Łęczna (2.06.2017 r.)

Sędzia do regulaminowego czasu gry musiał doliczyć aż 23 minuty. Po przerwie fani gospodarzy zaczęli rzucać na murawę race, a później palili też na trybunach flagi. W sumie na boisku wylądowało kilkadziesiąt rac, a porządkowi nie nadążali usuwać ich z płyty. Mecz był dwa razy przerywany przez sędziego Jarosława Przybyła, a piłkarze z obawy o swoje bezpieczeństwo zeszli do szatni. Przerwa trwała ponad 20 minut. Do zadymy i starć między policją a kibicami doszło również po końcowym gwizdku. Fani wbiegli na boisko, aby zdobyć koszulki piłkarzy. Interweniowała policja konna.

Policjanci interweniowali też mając na sobie koszulki z napisem „foto” i „media”.

Policja wydała w tej sprawie oświadczenie:

„Przepisy Ekstraklasy zabraniają przebywania na płycie boiska innym osobom niż zawodnicy, trenerzy czy fotoreporterzy. Aby móc obserwować i nagrywać agresywne zachowania pseudokibiców oraz natychmiast podjąć odpowiednie kroki w przypadku zagrożenia, część policjantów przedstawiciele klubu wyposażyli w kamizelki klubowe, które upoważniają do przebywania na murawie w trakcie meczu. Było to odpowiednie miejsce do szybkiej reakcji”.

Klub potwierdził, że policja interweniowała na jego prośbę, ale chorzowscy działacze zarzekali się, że nie wyposażyli policjantów w koszulki „foto” i „media”.

2.06.2017: Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Bartosz Śpiączka (16), 0:2 Piotr Grzelczak (43), 1:2 Eduards Visnakovs (90+12), 2:2 Michał Koj (90+17)

Ruch: Hrdlicka - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Koj - Przybecki (90+20. Słoma), Trojak (86. Visnakovs), Urbańczyk, Nowak (53. Walski), Moneta - Arak.

Łęczna: Małecki - Matei, Sasin, Gerson, Leandro - Bonin, Hernandez (90+8. Piesio), Atoche (90+19. Jarecki), Drewniak (86. Tymiński), Grzelczak - Śpiączka.

Żółte kartki: Gerson, Sasin (Łęczna)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)