Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy koniec zdalnej nauki? Nieprędko. Rząd ogłosił, że szkoły będą zamknięte przynajmniej do Bożego Narodzenia. A jak będzie dalej?

OPRAC.:
Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan
Obraz Markus Trier z Pixabay
Kiedy koniec zdalnej nauki? Wiadomo już, że uczniowie będą uczyli się na odległość dłużej niż do końca listopada 2020 r. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że szkoły pozostaną zamknięte aż do świąt Bożego Narodzenia. Tymczasem dziennikarze RMF.FM dotarli do planów rządu, z których wynika, że szkoły miałyby pracować online aż do końca przerwy świąteczno-noworocznej. Pod koniec roku okaże się, co dalej z nauczaniem w szkołach. To, czy dzieci wrócą do klas, na pewno zależeć będzie od statystyk zachorowań.

Jeszcze co najmniej do 29 listopada szkoły w całej Polsce pozostaną zamknięte, a uczniowie będą uczyć się zdalnie. Zwalniając dzieci i młodzież do domów rządzący podkreślali jednak, że termin ten może w każdej chwili ulec zmianie. Według najnowszych doniesień, obecnie rozważane jest wydłużenie okresu zdalnej nauki do końca przerwy świąteczno-noworocznej.

Jak poinformowali dziennikarze RM.FM, w ciągu najbliższych dni premier ma ogłosić, że szkoły, licea i uniwersytety - poza drobnymi wyjątkami - pozostają zamknięte do pierwszego noworocznego poniedziałku, czyli do 4 albo 7 stycznia, a więc zostałyby otwarte dopiero po święcie Trzech Króli. Jak jednak podkreślono, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale taki scenariusz rozwoju wydarzeń rozważają właśnie ministrowie.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kompleksowy plan działania w walce z koronawirusem na nadchodzący czas.

100 dni solidarności w walce z Covid-19. Premier Mateusz Mor...

Na podjęcie decyzji wpływ będą miały kolejne raporty o liczbie zakażonych w kraju. Dziś resort zdrowia poinformował o 22 464 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Obecne statystyki mają przemawiać za utrzymaniem zdalnego trybu pracy szkół i uczelni.

Otwarcie edukacji ma jednak przebiegać stopniowo. Z tego co już zapowiedział wiceminister edukacji i nauki, Dariusz Piontkowski, w pierwszej kolejności do nauki w szkołach mieliby wrócić uczniowie klas I-III szkół podstawowych, ósmoklasiści i maturzyści, a dopiero później pozostali uczniowie, licealiści i studenci.

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera