Kiedy Oma siedzi doma. MOSiR Katowice namawia seniorów do aktywności ZDJECIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka

Wideo

Udostępnij:
MOSiR Katowice namawia seniorów do aktywności fizycznej. W ramach akcji Kiedy Oma siedzi doma trenerzy Małgosia i Kamil zapraszają najstarszych katowiczan, a także seniorów z innych miast, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni, do aktywności fizycznej prezentując na filmie proste ćwiczenia, które każdy może wykonać w domu. To część projektu „rozRuszamy po covidzie!", który został uruchomiony w Katowicach.

Kiedy Oma siedzi doma. MOSiR Katowice namawia seniorów do aktywności

- Wiemy, że w czasie pandemii seniorzy mają ograniczone możliwości uprawiania sportów czy aktywności fizycznej. Dlatego bardzo się cieszę, że projekt „rozRuszamy po covidzie!" cieszy się zainteresowaniem wśród starszych katowiczan. To dla nich świetna okazja, aby w prosty sposób zadbać o swoją sprawność pod czujnym okiem trenera z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W ciągu dwóch tygodni trener MOSiR Katowice odbył już kilkanaście wizyt na terenie całego miasta. Dodatkowo przeprowadził kilkadziesiąt rozmów telefonicznych z zainteresowanymi seniorami.

– Na początku uderzyła mnie samotność osób starszych. Widać, jak nasi seniorzy potrzebują kontaktu i zainteresowania. Każda wizyta zaczyna się od herbatki i domowego ciasta, co z jednej strony daje mi pretekst do rozmowy o diecie, ale równocześnie powoduje, że na ten aspekt muszę zwrócić uwagę także ja sam – mówi Wojciech Klimczyk, trener dla seniorów z MOSiR Katowice.

– Podopieczni mają dużo zapału, czasami nawet zbyt wiele, co przekłada się na złą technikę wymagającą korekt i kolejnych powtórzeń. Dobrym pomysłem okazało się założenie z góry aż trzech wizyt u tej samej osoby. Dzięki temu mogę wychwycić błędy i zaproponować korekty – dodaje Klimczyk.

Projekt „rozRuszamy po covidzie!" skierowany jest do zaszczepionych katowiczan powyżej 60 roku życia. Dla tych, którzy na szczepienie jeszcze czekają, MOSiR Katowice przygotował specjalny film pokazujący serię prostych ćwiczeń do wykonania w domu. Trening prowadzą Małgosia i Kamil, instruktorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

– W Katowicach osób w grupie najwyższego ryzyka, czyli mających ponad 60 lat jest aż 85 tys., czyli to prawie co trzeci mieszkaniec. Szczepienia więc potrwają jeszcze trochę czasu. Stąd pomysł Gosi i Kamila, aby przygotować filmik z prostymi ćwiczeniami – mówi Michał Wojaczek, kierownik Działu Sportu i Obsługi Klienta w MOSiR Katowice. – Teraz ruch leży po stronie prawdziwych wnuków. Mamy nadzieję, że pokażą ten filmik swoim babciom i dziadkom i zachęcą do zrobienia przynajmniej pierwszego kroku – dodaje.

Film z prostymi ćwiczeniami można obejrzeć powyżej w naszym tekście lub znaleźć go na stronie MOSiR Katowice na Facebooku lub Youtube. Zgłoszenia do trenera dla seniorów przyjmowane są natomiast w MOSiR Katowice pod numerem telefonu 735 480 548.

Zasady projektu „rozRuszamy po covidzie!"

  • Wizyta nie może być traktowana, jako zastępstwo rehabilitacji zleconej przez lekarza.
  • W pierwszej kolejności kwalifikowane do wizyty będą osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 powyżej 60-roku życia.
  • W niektórych przypadkach możliwe będzie odmowa wizyty.
  • Wizyta jest bezpłatna.
  • Maksymalny czas obecności trenera to 60 minut. Możliwe będą 3 wizyty u jednej osoby.
  • Przed wejściem do mieszkania/domu trener będzie okazywał specjalną legitymację i zaświadczenie z MOSiR Katowice.
  • Wizyta może zostać odwołana lub przesunięta z przyczyn niezależnych.

Nie przeocz

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie