W ubiegłym roku pod koniec czerwca mieszkańcy Bytomia, a także wszyscy przyjezdni, mogli cieszyć się z otwarcia kąpieliska przy ul. Wrocławskiej. Podczas największych upałów basen w parku im. Franiciszka Kachla cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Na razie jednak wciąż pozostaje on zamknięty. Wpływ na to opóźnienie ma oczywiście pandemia koronawirusa, która mocno uderzyła w nasz kraj, a zwłaszcza w województwo śląskie.
Miasto czeka na zgodę sanepidu odnośnie otwarcia kąpieliska
Mieszkańcy pytają więc: kiedy nastąpi otwarcia bytomskiego kąpieliska?
- Czekamy na „zielone światło” od sanepidu. Na razie go nie ma. Sanepid poprosił Ośrodek Sportu i Rekreacji o uzupełnienie informacji dotyczących regulaminu, dopytuje w jaki sposób obostrzenia nałożone przez Główny Inspektorat Sanitarny zamierzamy przestrzegać. Sanepid otrzymuje od nas informacje na bieżąco, pozostaje nam więc tylko czekać na zgodę - wyjaśnia Małgorzata Węgiel - Wnuk, rzecznik bytomskiego magistratu.
Na pływalni odkrytej przy ul. Wrocławskiej znajdują się dwa baseny - jeden jest płytszy, a drugi głębszy. Do dyspozycji najmłodszych jest z kolei brodzik ze zjeżdżalnią. Wokół basen natomiast każdy chętny znajdzie miejsce do opalania.
Wszystkie osoby spragnione w wakacje ochłodzić się na basenie w Bytomiu muszą więc uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko trzymać kciuki, żeby otwarcie nastąpiło jeszcze w tym miesiącu.
Basen kryty również zamknięty
W połowie czerwca Urząd Miejski w Bytomiu poinformował, że zamknięta wciąż będzie - aż do odwołania - pływalnia kryta przy ul. Parkowej 1.
O rekomendację w sprawie ponownego otwarcia do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu wystąpił Ośrodek Sportu i Rekreacji, „Ze względu na obecny stan zagrożenia epidemicznego na terenie województwa śląskiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu nie rekomenduje działalności tego typu obiektu” - tak brzmiała natomiast jego odpowiedź.

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?