Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kilkanaście tysięcy krokusów zakwitło w Parku Śląskim. Widzieliście?

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Fioletowe krokusy w Parku Śląskim
Fioletowe krokusy w Parku Śląskim Olga Krzyżyk
W Rosarium Parku Śląskiego zakwitły fioletowe krokusy. Trzy dywany tych szafranów można zobaczyć w ogrodzie różanym tuż przy oczku wodnym. Żółte i fioletowy krokusy widać także na początku alei Żyrafy oraz przy budynku dyrekcji WPKiW.

Tysiące krokusów zakwitło w Parku Śląskim

Fioletowe krokusy zakwitły w Parku Śląskim. Tysiące kwiatów zobaczymy głownie w ogrodzie różanym, czyli Rosarium. Ponadto krokusy kwitną przed budynkiem dyrekcji WKPiW oraz na początku alei Żyrafy. W Rosarium zobaczymy tylko fioletowe szafrany. Żółte krokusy z kolei są przed dyrekcją. W tym miejscu zobaczymy także przebiśniegi.

Zobacz zdjęcia:

Przypomnijmy, że 2015 roku w ogrodzie różanym, czyli Rosarium zasadzono metodą mechaniczną tysiące cebulek krokusów. Od tego czasu na powierzchni 300 metrów kwadratowych można doliczyć się co najmniej 12 tysięcy tych kwiatów. Trzy duże powierzchnie z krokusami zlokalizowane są tuż przy bramie Rosarium w pobliżu ogrodu japońskiego.

Okres kwitnienia krokusów uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Chłodne wiosenny dni sprawiają, że krokusy dłużej mogą się utrzymać. Z kolei, gdy temperatury są wysokie, wręcz letnie, to krokusy szybciej mogą przekwitnąć.

- Z początkiem wiosny rozpocznie kwitnienie forsycja. Lada dzień powinien zacząć kwitnąć także dereń jadalny na alei Fali. Obecnie przekwita wawrzynek i przebiśniegi - mówi Łukasz Drozd, specjalista ds. zieleni w Parku Śląskim.

- Wkrótce rozpocznie kwitnąć też leszczyna, co nie jest dobrą wiadomością dla alergików. Zlokalizowana jest ona m.in. w okolicach alei Różanej, na alei Fali - mówi Łukasz Drozd, specjalista ds. zieleni w Parku Śląskim.

Owoce derenia jadalnego nie są zbyt smaczne, zwłaszcza gdy nie są jeszcze dojrzałe. Jednak wykorzystuje się je do produkcji nalewek tzw. dereniówki. Przepisów na tę nalewkę jest wiele m.in. z dodatkiem miodu, brązowego cukru czy z suszonych jagód.

- Wiosny należy szukać w całym parku. Widać ją właściwie w każdej jego części - dodaje Łukasz Drozd.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Tak wygląda willa generała Ziętka w Ustroniu

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo