MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kina plenerowe i samochodowe w trzecim etapie odmrażania gospodarki. Pierwsze filmy będzie można zobaczyć już w przyszłym tygodniu

Aleksandra Szatan
W trzecim etapie odmrożenia gospodarki będą mogły zacząć działać kina plenerowe, w tym samochodowe
W trzecim etapie odmrożenia gospodarki będą mogły zacząć działać kina plenerowe, w tym samochodowe zdjęcie/ Facebook
W poniedziałek 18 maja rozpocznie się trzeci etap odmrażania gospodarki. Wraz z nim do działalności zostaną dopuszczone m.in. kina plenerowe i samochodowe. Już w pierwszym tygodniu seanse odbędą się w Krakowie, gdzie będzie można zobaczyć m.in. najnowszy film Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". Przygotowywany jest też cykl "Kino z charakterem", który jeden z przystanków ma mieć na Śląsku. Zaś w Lublińcu szykują nocne kino samochodowe.

Kto nie może się już doczekać seansu filmowego powinien zaplanować wyprawę do Krakowa. W czwartek, 21 maja odbędzie się tam pierwsze kino samochodowe w tym mieście.
Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zapraszają na parking vipowski przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana na godz. 21.00. Będzie można zobaczyć film "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, który swoją premierę miał na początku marca, kilka dni przed zamknięciem kin. Filmy pokazywane będą codziennie, do 24 maja (zawsze o godz. 21.00). 22 maja: "Planeta Singli 3", 23 maja: "Psy 3. W imię zasad", 24 maja "Mayday".
Opłata za jedno miejsce parkingowe to 40 złotych. Sprzedaż biletów rusza w poniedziałek 18 maja o godz. 12:00 na portalu eventim. W samochodzie mogą znajdować maksymalnie dwie osoby. Liczba miejsc, ze względów bezpieczeństwa, jest ograniczona do 60.

Najbardziej ekstremalne kino samochodowe w Polsce: kilka miast i najlepsze filmy czyli „Kino z charakterem” to zapowiedź ekipy Runmageddonu. Kino samochodowe ma wystartować 5 czerwca we Wrocławiu, w Trójmieście, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Poznaniu i na Śląsku. Na Facebooku już można deklarować swój udział w każdym z tych wydarzeń.
- Jako Runmageddon od lat jesteśmy przyzwyczajeni do realizacji kilkunastu imprez w roku, nie tylko w Polsce ale również poza granicami i ta możliwość ostatnimi czasy została nam zabrana. Chcemy dalej coś robić, chcemy działać, chcemy się realizować, a jednocześnie chcemy dać naszym fanom o raz innym ludziom rozrywkę przynajmniej na podobnym poziomie emocji jakie dawał im dotychczas Runmageddon- tłumaczył w rozmowie z AIP Jaro Bieniecki, założyciel i pomysłodawca Runmageddonu. - Stąd zdecydowaliśmy się na kino samochodowe- dodał.
Organizatorzy zamiast reklam przed seansem zamierzają emitować filmiki z Runmageddonu, żeby przypomnieć uczestnikom, co będą robić, gdy już ruszy fala eventów.

Nocne kino samochodowe planuje galeria handlowa Jedenastka w Lublińcu.

W czerwcu kino samochodowe planowane jest m.in. w Częstochowie.

Obejrzyj dokładnie

Kultura w czasach pandemii

Zgodnie z zaleceniami kina samochodowe i plenerowe mogą prowadzić działalność przy zachowaniu dystansu społecznego. Widzowie powinni przed, w trakcie, jak również po pokazie, pozostawać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu. Wszelkie ewentualne dodatkowe usługi na terenie kina, w tym również w ramach gastronomii, o ile będą dozwolone, mogą być dostarczane do pojazdu wyłącznie przez obsługę kina bez możliwości opuszczenia pojazdu przez widzów, którzy równocześnie powinni być zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem. W przypadku kin samochodowych do udziału w pokazach dopuszczalne mogą być tylko samochody osobowe.

Kino samochodowe to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów. Zaletą kin samochodowych od zawsze był komfort widzów – każdy siedział w swoim samochodzie i mógł przyjechać z całą rodziną. Co więcej, film można było swobodnie komentować, nie obawiając się, że osoba siedząca w samochodzie obok zwróci uwagę.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragedia w Połtawie. 41 ofiar po rosyjskim ataku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni