Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Katowicach. Mali kolarze...

  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Katowicach. Mali kolarze obok Spodka pojadą już po raz dziewiąty

  Zdjęcie autora materiału

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mini Tour de Pologne 2017 Katowice

  Mini Tour de Pologne 2017 Katowice ©LOTA

  W niedzielę, 5 sierpnia, w Katowicach rozegrany zostanie wyścig Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. 300 dzieci rywalizować będą na trasie obok Spodka, na której później walczyć będą zawodowcy.
  Mini Tour de Pologne 2017 Katowice

  Mini Tour de Pologne 2017 Katowice ©LOTA

  Mali kolarze rywalizować będą w Katowicach już po raz dziewiąty, bo odkąd w 2010 r. stolica Górnego Śląska stała się miastem etapowym Tour de Pologne zawsze odbywa się tu także Mini TdP. W tym roku zmienił się jednak sponsor imprezy oraz jej formuła.

  Tegoroczne zmagania młodych miłośników dwóch kółek odbędą się pod nazwą Kin-der+Sport w ramach globalnej akcji promującej aktywny styl życia wśród młodych ludzi i ich rodzin.

  CZYTAJ TEŻ:
  75. Tour de Pologne 2018 TRASA WYŚCIGU + ETAPY Aż cztery etapy odbędą się w województwie śląskim
  Tour de Pologne 2018: Etap 2 Tarnowskie Góry - Katowice 156 km TRASA + MAPY

  W wyścigach będą mogły wystąpić dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Najmłodsi między 7. i 12. rokiem życia wezmą udział w rowerowej paradzie, gdzie najważniejsza będzie dobra zabawa i niepowtarzalne emocje w roześmianym peletonie. W Katowicach ta grupa wystartuje w niedzielę o godz. 14.40 pod Spodkiem i będzie miała do przejechania 3,1 km.

  Nieco starsi kolarze w wieku 11-14 lat zrzeszeni w klubach i posiadający licencje rywalizować będą w wyścigu prowadzącym al. Korfantego między Słoneczną Pętlą, a Rynkiem. Dziewczynki pokonają liczącą 3,1 km rundę pięć razy, a chłopcy sześć. Start zaplanowano na godz. 15.35, a przyjazd na metę około 16.50. Zaraz potem odbędzie się dekoracja zwycięzców.

  Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest bezpłatny. Trzeba mieć tylko własny rower i kask. W ramach pakietu startowego każde dziecko dostanie koszulkę, czapeczkę i bidon rowerowy, a na mecie każde odbierze piękny medal.

  W Katowicach rywalizować będzie 300 dzieci, bo taki jest limit uczestników. Chętnych było jednak dużo więcej, dlatego utworzono listę rezerwową. Zapisani na niej mali kolarze czekają, żeby zwolniło się jakieś miejsce w wyścigu, bo bardzo chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo