Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Szczyrku 2018 ZDJĘCIA...

  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Szczyrku 2018 ZDJĘCIA Ciężka wspinaczka pod Orle Gniazdo

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Szczyrku 2018 ZDJĘCIA Ciężka wspinaczka pod Orle Gniazdo
  1/129

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Klimaniec

  Ogromnym wysiłkiem okazał się dla uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne etap w Szczyrku z podjazdem na metę pod Orle Gniazdo. Wcześniej w efektownej paradzie dzieci rekreacyjnie przejechały przez centrum Szczyrku m.in. Deptakiem nad Żylicą. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Szczyrku  W widowiskowej paradzie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Szczyrku wzięło udział około 70 najmłodszych kolarzy. Dopingowani przez rodziców, dziadków i turystów, którzy specjalnie na tę okazję zjawili się na placu św. Jakuba, przejechali spokojnym tempem ul. Beskidzką i Deptakiem nad Żylicą (pętla 2,4 km) pokazując w ostatnich fragmentach parady sportowe zacięcie - finisz w wykonaniu kilku chłopaków był godny podziwu. Ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, którzy na mecie otrzymali medale.

  Większych emocji dostarczyła rywalizacja młodzików i młodziczek, którzy mieli do pokonania niespełna 2-kilometrowy odcinek prowadzący ul. Beskidzką, Górską i Wrzosową pod Orle Gniazdo, a więc tę samą trasę, którą finiszować będą kolarze Tour de Pologne. Podjazd okazał się ogromnym wysiłkiem. Wśród chłopaków najlepiej poradził sobie z nim Hubert Grygowski (LKKS Chrabąszcze Nowogard), który na ostatnim zakręcie wyprzedził Marka Kapelę (GKK Opty-Mazowsze).

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  - Jaki miałem plan na ten wyścig? Trzymać się na kole koledze, czyli na drugiej pozycji, a na ostatnim zakręcie wyjść z koła i odjechać – mówił Hubert Grygowski. - Sam odcinek to masakra. Tak się wymęczyłem, że ledwo co chodziłem. Ale jestem zadowolony – dodał.

  Satysfakcji nie ukrywał też drugi na mecie Marek Kapela, choć czuł lekki niedosyt.
  - Hubert wyprzedził mnie na ostatnim zakręcie. Już nie miałem siły na finisz, a zostało mniej więcej 100 metrów do mety. Pojechałem więc za nim. Zobaczyłem, że trzecia osoba nie jest w stanie mnie dogonić – przyznał. - W tym tempie ten odcinek był bardzo ciężki. Na objeździe trasy nie wydawał się taki. Choć nie był bardzo morderczy, bo był dość krótki, duży podjazd liczył tylko kilometr – stwierdził Kapela, który pozostał na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Trzeci na mecie szczyrkowskiego etapu był Michał Waloszek (Grupa Kolarska Gliwice).

  W kategorii dziewcząt na mecie pierwsza zameldowała się Malwina Mul (KLKS "Azalia" Brzóza Królewska). Drugie miejsce zajęła Milena Jędrzejak (Victoria Jarocin Accent Team), a trzecia Kaja Bonas (ALKS Stal Grudziądz).

  Ostatni, piąty etap zaplanowano w środę w Bielsku-Białej. Najmłodsi kolarze w paradzie przejadą pętlę liczącą 4,6 km al. Armii Krajowej, ul. Karbową, Owsianą, Kolistą, Gościnną i al. Armii Krajowej. Start parady o 12.45.

  Młodzicy będą mieli do pokonania trzy pętle tymi ulicami (3 x4,6 km), a młodziczki dwa razy przejadą tę trasę (2 x 4,6 km). Początek o 13.45.

  Tour de Pologne 2018: Start w Jaworznie  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Na rowerze przez Katowice z Czesławem Langiem


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo