"Klecha" będzie jutro w Częstochowie. Filmowcy nakręcą sceny...

  "Klecha" będzie jutro w Częstochowie. Filmowcy nakręcą sceny pielgrzymki. Uwaga, będą utrudnienia w ruchu MAPA

  PC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mirosław Baka na planie filmu "Klecha"
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Joanna Gołąbek

  W piątek - 3 sierpnia - w centrum Częstochowy będą kręcone zdjęcia do filmu ,,Klecha". W ramach koniecznych zmian w organizacji ruchu w czwartek, 2 sierpnia, i piątek nie będzie możliwe parkowanie samochodów na odcinku III alei Najświętszej Maryi Panny od ul. Kossak-Szczuckiej do posesji nr 69 i przy ul. Kossak – Szczuckiej.
  „Klecha” to kinowy film fabularny w reżyserii Jacka Gwizdały, poświęcony księdzu Romanowi Kotlarzowi, który działał jako duszpasterz w Radomiu i wspierał protestujących robotników w czasie tzw. wydarzeń radomskich w czerwcu 1976 r. Był represjonowany i zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w sierpniu 76 r.

  Ksiądz Kotlarz w czasie swej posługi kapłańskiej prowadził wiele pielgrzymek z Radomia na Jasną Górę i zainscenizowane wydarzenia rozgrywające się podczas jednej z tych pielgrzymek, będą scenami tego filmu. Odtwórcą głównej roli jest Mirosław Baka.

  Współproducentami filmu są m.in. Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Miasta Radomia, Kuria Diecezji Radomskiej i Telewizja Polska. Producentem wykonawczym jest Studio V-Film.

  Zdjęcia do filmu będą kręcone 3 sierpnia (piątek) w III alei Najświętszej Maryi Panny od placu Biegańskiego w kierunku alei Sienkiewicza. Filmowcy będą obecni w alei w godzinach od 8 do 18.

  Zmiany w organizacji ruchu polegają głównie na ograniczeniach w parkowaniu i ruchu na pasażu środkowym i odcinku alei NMP od pl. Biegańskiego do ul. Stryjeńskiej. Trzeba spodziewać się niewielkich utrudnień w ruchu kołowym w pobliżu planu zdjęciowego.  Ponadto – już od 2 sierpnia - nie będzie możliwe parkowanie na jezdni po obu stronach III alei NMP od ul. Kossak-Szczuckiej do posesji nr 69 i przy ul. Kossak – Szczuckiej.

  Jest to związane z wymogiem dopasowania planów zdjęciowych do historycznych realiów lat PRL. Trasy autobusów MPK pozostają bez zmian.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  myszy

  myszy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Usunięto z wyszukiwarki google artykuł wymuszający pozorowane wznowienie śledztwa w sprawie zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę. Wznowione wyprowadzanie sprawy w pole skuteczne...rozwiń całość

  Usunięto z wyszukiwarki google artykuł wymuszający pozorowane wznowienie śledztwa w sprawie zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę. Wznowione wyprowadzanie sprawy w pole skuteczne jak od 23 lat. wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hmezwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY